Skip to content

3 idėjos šeimos vasaros savaitgaliui

Nebūtina vykti į užsienį išsvajotoms atostogoms, įspūdžių kupiną savaitgalį gali padovanoti laisvalaikio išvykos sostinėje.

Mokslo ir žaidimų entuziastams – Energetikos ir technikos muziejus

Sėkmingų šeimos atostogų receptas – visų šeimos narių poreikių patenkinimo balansas. Energetikos ir technikos muziejuje tiek maži, tiek dideli ras ką veikti. Šiuo metu muziejuje veikia penkios ekspozicijos, iš kurių trys yra pastovios, o dvi nuolat keičiamos.

  • Paroda „Archimedas ir jos laikas“ muziejuje bus eksponuojama tik iki lapkričio 24 d. Ekspozicija pasakoja istoriją apie vienus pirmųjų žmonijos išradimų. Daugelis jų naudojami iki šiol. Kiti, patobulinti, tapo naujųjų laikų išradimų dalimis. Tai paroda apie būtinybę jausti saiką ir gyventi gyvenimą kūrybingai, apie stalo žaidimus ir visuomenę, apie pirmuosius robotus ir skraidančius aparatus…
  • Virsmo salė – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos šalyse, o salės pašonėje atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma. Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Įvykdę iššūkį sugeneruosite energijos, kuri bus verčiama energijos Kvantais, o energijos Kvantus galėsite išsikeisti į suvenyrus ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą. Ekskursijų ir Teslo šou laikus rasite čia: https://etm.lt/virsmo-sale-ekskursiju-ir-tesla-sou-laikai/.
  • Energetikos ekspozicija pristato buvusią pirmąją Vilniaus miesto elektrinę. Jos autentiški įrenginiai – garo katilai, turbinos, valdymo pultas – išsidėstę pirmajame muziejaus aukšte. Rūsyje elektrinės įrenginius papildo garo kondensatoriai ir vamzdynas. Turbinų salėje galima apžiūrėti veikiančius Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės ir Ignalinos atominės elektrinės maketus. Pastarojo dalis (reaktorius) buvo naudojama filmuojant kultinį HBO serialą „Černobylis“.
  • Pramonės ekspozicija kviečia pažinti Vilniaus pramonę nuo pat miesto įkūrimo iki šių dienų. Susipažinsite su Vilniuje plėtotomis technologijomis ir čia gamintais daiktais, kurie šių dienų žmonėms atrodo tolima praeitis, o kartais sukelia nostalgiją. Ekspozicija pristato, kaip visuotinė industrializacija pakeitė Vilniaus miesto veidą ir kasdienį žmonių gyvenimą. Šioje muziejaus dalyje taip pat galėsite pasisvečiuoti tipiniame XX a. 7 deš. lietuvio naujakurio būste – chruščiovkėje.
  • „Technikos mokslas ir technika vaikams“ – interaktyvi Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija, išsidėsčiusi dviejuose viršutiniuose muziejaus aukštuose. Ekspozicijos tikslas – pateikti gamtos mokslus nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu. Šią ekspoziciją ypač mėgsta mažieji muziejaus lankytojai, bet ir suaugusieji nelieka abejingi. Spalvingoje ekspozicijoje žaisdami susipažinsite su hiperboloidu, Jokūbo kopėčiomis, Mėbijaus juosta, gravitacine laidyne, Bernulio kamuoliu ir daugeliu kitų eksponatų.

Vandens pramogų mėgėjams – Liepkalnio vandens kurortas

Kai galvojame apie kurortą, visada įsivaizduojame vandens čiuožyklas ir putų šou, gerą muziką, skanų maistą ir edukacijas, iššūkius ir geras emocijas. Viską galima rasti ir patirti Liepkalnio vandens kurorte. Mažieji ir jų tėveliai čia kviečiami į įvairiausias pramogas: burbulų dirbtuvėse galės „tempti“ vandenį, taps tikri didžiausių, net milžiniškų, vandens burbulų pūtimo čempionais, galės sukonstruoti vandens raketą, sudalyvauti varžybose. Renginio dalyviai galės šėlti ir didžiausiu šios vasaros hitu tapusiame putų vakarėlyje bei įveikti net 9 objektų trasą, pasibaigiančią vandens čiuožykla. Kurorto metu trumpam visi tapsime mokslininkais – atliksime mokslinius eksperimentus.

Atvykdami į kurortą nepamirškite pasirūpinti maudymosi apranga, rankšluosčiais ir pledais.

Tuopat metu Liepkalnio vandens saugykloje vyks ekskursijos ir akustiniai eksperimentai. Dėl unikalios konstrukcijos, Liepkalnio vandens saugykloje aidas atsikartoja 14 kartų.

Muzikos ir sporto mylėtojams: „Elektrinė“ terasa

Kokia vasara be muzikos ar gero koncerto? Todėl vakarą rekomenduojama skirti Elektrinės terasoje vykstančiam koncertui. Nuo Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasos atsiveria nepakartojama Vilniaus miesto panorama. O terasoje rasite Senamiesčio, Žirmūnų, Šnipiškių iškilimo, svarbiausių techninių sostinės išradimų (telegrafo, elektros, televizijos bokšto) istorijas ir interaktyvią „Lituanicos“ kopiją.

Šiltuoju metų laiku stogo terasoje vyksta koncertai, po muziejaus darbo valandų veikia baras „Elektrinė“ . O kiekvieną vasaros sekmadienį terasoje vyksta Mai Ram Jogos užsiėmimai. Jogos užsiėmimus ves modernios baleto studijos ,,Exercice” ir studijos ,,Erdvė” vadovė Ana Novickaja. Mai Ram joga – tai tradicinė jogos praktika, kurią sudaro tam tikra seka – kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo ir meditacijos praktikos. Šie elementai skirti padėti susikaupti, stebėti save, valdyti fizines ir protines funkcijas. Reguliariai praktikuojant galima pagerinti fizinę ir psichinę savijautą bei ugdyti dvasinę savimonę.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/profile.php?id=61557456913637

Skip to content