Mikrobangos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkas dr. Paulius Ragulis tikina, kad jų potencialas dar nėra išnaudotas, o nuo Wifi iki Scifi (mokslinės fantastikos) realybės trūksta vos kelių žingsnių.
Wifi – technologija, radijo bangomis perduodanti informaciją iš vieno elektroninio prietaiso į kitą. Signalo stiprumas gali sumažėti dėl aplinkoje esančių bangų trikdžių, kuriuos sukelia tokių signalų „klaidžiojimas”. Trikdžių gali atsirasti ir esant išorinei elektromagnetinei spinduliuotei, dėl kurios pablogėja įvairių prietaisų funkcionavimas, atsiranda ryšio klaidos. Spinduliuotei sustiprėjus elektronikos prietaisai gali būti net sugadinti nepataisomai: perdega prietaisuose esančios mikroschemos, optinio skaidulinio ryšio jautrūs priėmimo stiprintuvai ir pan. Mokslininkų manymu, nuo šio poveikio gali apsaugoti modernūs stiklai.
Spalio 9 dieną Energetikos ir technikos muziejuje dr. Paulius Ragulis papasakos apie mikrobangų trikdžius ir pristatyme realiai parodys kaip mikrobangos naudojamos įvairiose technologijose, tokiose kaip pavyzdžiui belaidis interneto ryšys arba GPS ir palydovinės sistemos, taip pat mikrobangos medicinoje, kosmose ar gynybos srityse. Pristatymo metu bus sugriauta daug mitų, kuriais iki šiol yra apipintas 5G ryšys, bepiločių orlaivių ir radarų sistemos.
Dr. Paulius Ragulis specializuojasi mikrobangų energijos rinkime, apsaugos nuo elektromagnetinių bangų tyrimuose ir metamedžiagų veikiančių mikrobangų dažnių ruože technologijose. Savo mokslinėje veikloje jis dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, aktyviai dirba kuriant naujoviškas technologijas, skirtas bepiločiams orlaiviams, radarų sistemoms bei įvairioms elektromagnetinio ekranavimo sprendimams.
Mokslinių pristatymų ciklas „Įkvėpti mokslo“ įgauna pagreitį. Kiekvieną trečiadienį Energetikos ir technikos muziejuje Lietuvos mokslininkai pasakoja apie užsienyje ir Lietuvoje atliekamus mokslinius tyrimus bei kuriamas inovacijas. Daugiau informacijos ir pristatymų programa: https://fb.me/e/1QOOZwMCG
Su dr. Pauliumi Raguliu susitinkame:
Data: Spalio 09 d.
Laikas: 18:00 val.
Vieta: Rinktinės g. 2, Vilnius. Energetikos ir technikos muziejus
Registracijos formą rasite čia.
Mokslinių išradimų pristatymai – nemokami.
Partneriai:
Fizinių ir technologijos mokslų centras
Vilniaus miesto savivaldybė
Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Informaciniai rėmėjai:
LRT vaikai