Skip to content

Energetikos ir technikos muziejuje – išskirtinės laisvalaikio galimybės Dainų šventės dalyviams

Iki liepos 9 d. Energetikos ir technikos muziejuje eksponuojamos parodos ,,Archimedas ir jo laikas” ir moderniausios ekspozicijos Baltijos šalyse – Virsmo salės lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui (nuolaidos nesumuojamos).

Interaktyvioje parodoje iš Atėnų „Archimedas ir jo laikas“ pristatomi nepaprasti senovės išradimai ir jų funkciniai modeliai – nuo robotų, pirmojo kino, analoginio kompiuterio, pirmosios pardavimo mašinos, kuri pirkėjams įpildavo vandens šventyklos nedarbo laiku, karo inžinerijos, atstumų tarp dangaus kūnų matavimo, kriptografijos metodų, mokslo iliuzijų, sporto, žaidimų ir daugelis kitų. Paroda siekiama parodyti, kad senovės graikų technologijos prieš pat senovės pasaulio pabaigą buvo stulbinančiai panašios į mūsų šiuolaikinių technologijų pradžią. Parodos rodymo laikotarpiu muziejaus gidai vykdo interaktyvias ekskursijas apie fiziką, robotiką, kompiuteriją, astronomiją, medicinos, muzikos, sporto ir žaidimų technologijas.

Virsmo salė – interaktyvi Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma. Virsmo salė įkurta buvusios Transporto ekspozicijos vietoje, tik įrengta 6 m po žeme. Jos statybų metu atrasta objektų iš senosios Vilniaus elektrinės statybos metų, kurie priskirti prie muziejaus vertingųjų savybių. Vienas jų – Virsmo salės pašonėje atverti istorinės elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

Virsmo salėje lankytojams kuriama unikali ir įtraukianti patirtis. Kiekvieną eksponatą sudaro dvi dalys. Pirmoji dalis – tai interaktyvus iššūkis lankytojams. Antrojoje dalyje – istorinis ir technologinės raidos pasakojimas, kuris pateikiamas per pjūvį vakar – šiandien – rytoj.

Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais – nors turėjo 300 patentų, tai neišgelbėjo fiziko nuo skurdo. Kokie N. Teslos gyvenimo pokyčiai lėmė, kad jis išrado vieną ar kitą išradimą? Muziejaus gidas-edukatorius pademonstruos vieną mažąją ir dvi didžiąsias Teslas, sugros žaibais ir pasiūlys eksponatą-instrumentą išbandyti lankytojams.

Tesla šou vyksta kasdien: 11.15, 12.45, 14.30, 16.00, 17.45. 

Savaitgaliais 10.15, 11.45, 13.30, 15.00 ir 16.45 val. vyksta ekskursijos, kuriose sužinosite, kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kaip atlikti iššūkius ir sugeneruoti energijos Kvantus, kokios svarbiausios Virsmo salės temos bei kokie yra esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai.

  • Energijos gamyba – saulės, vėjo, vandens ir branduolinė energetika. Sužinosite, kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.
  •  Energijos kaupimas ir perdavimas – kinetinė ir potencinė energija – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Susipažinsite su unikaliais Virsmo salės eksponatais – trimis Tesla ritėmis.
  • Energijos vartojimas. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?
Skip to content