Skip to content

Katilų salėje atidaroma Pijaus Ganusausko fotografijų paroda „Iš tamsos“

Gegužės 28 d. Katilų salėje atidaroma Pijaus Ganusausko fotografijų paroda „Iš tamsos“. Pristatymo metu vyks susitikimas su autoriumi. Paroda Katilų salėje bus eksponuojama iki rugsėjo 1 d.

APIE PARODĄ

„Baigėsi diena. Pasaulį užklojo tamsa. Tačiau žmogus nusprendė atsikovoti dalį tamsoje skendinčio pasaulio ir tam tikras jo dalis grąžinti į matymo lauką. Tam pasitelkia elektrą, kuri – gatvės žibinto, šviečiančio LED kelio ženklo, reklamos ekrano ar kitais pavidalais – kuria įvairius šviesų scenarijus. Dieną mūsų matomą pasaulį „spalvina“ gamta, naktį – žmogus. Ką mūsų kuriamas pasaulis pasako apie mus pačius? Noriu parodyti tą mūsų bendrą kūrybą, kuriamą dažnai apie tai nesusimąsčius, siekiant konkrečių pragmatiškų tikslų (apšviesti stovėjimo aikštelę, padaryti matomą kelio ženklą ir t. t). Tačiau nepaisant to (o gal būtent todėl) pasiekiama neįtikėtina įvairovė, per kurią atsiskleidžia ir pats žmogus. Racionaliai kuriami objektai, turintys vieną aiškią funkciją, naktį virsta skulptūromis, mistiniais objektais, filmo kadrais, praranda dalį savo turėtos funkcijos, bet įgyja kitų reikšmių ir prasmių. Įdomu pasvajoti, jeigu turėčiau galimybę, ką iš tamsos išplėščiau aš? Arba kitas žmogus. Kaip skirtųsi mūsų pasauliai?“

Pijus Ganusauskas

APIE AUTORIŲ

P. Ganusauskas gimė ir augo Kaune. 2016 m. baigė vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo to laiko aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime: vaidino E. Nekrošiaus, O. Koršunovo, S. Loznicos, A. Špilevojaus ir kitų teatro režisierių spektakliuose. Pastaraisiais metais vaidino kino režisierių M. Kavtaradzės, A. Blaževičiaus, T. Lauciaus filmuose. Groja muzikos grupėse „Homechestra“, „Judu“. Fotografuoja bei surengė personalines parodas Vilniaus fotografijos galerijoje (2024 m.), galerijoje „8 akys ir ausys“ (2023 m.), Meno ir mokslo laboratorijoje (2021 m.).

APIE FOTOGRAFIJĄ

P. Ganusausko fotografijose įžvelgiamas siekis parodyti lietuvišką peizažą, o taip pat – ir miestą naujai, sąmoningai atsisakant lyrizmo, švelnios spalvų paletės, niūrumo, nuobodulio estetikos. Ieškoma ryškios, aiškios kompozicijos, meditatyvaus, minimalistinio, animacijai artimo vaizdo, balansuojančio ties nenatūralumo riba. Autorius drąsiai eksperimentuoja spalvomis, kurios – ryškios, dažnai – monochromiškos. Jo kūryboje akcentuojamas stebėjimo be išankstinio nusistatymo ir vartotojiško žiūrėjimo skirtumas. Būtent įdėmiai stebint atsiskleidžia aplinkos keistumas, nenatūralumas, kurį savo fotografijose siekia užfiksuoti fotomenininkas.

Paroda veiks: 2024 m. gegužės 28–rugsėjo 1 d. Katilų salėje.
Parodos pristatymas – gegužės 28 d., 17.30 val. Renginys nemokamas.
Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.

Skip to content