Skip to content

Kultūros galaktika: naktinis pasivaikščiojimas ETM

Gegužės 18 d. jau 20-tąjį kartą iš eilės vyks Tarptautinė muziejų naktis’24. Ta proga Energetikos ir technikos muziejus parengė išskirtinį vakarą, kupiną įdomių edukacijų, paskaitų bei interaktyvių užsiėmimų, kurie įtrauks kiekvieną muziejaus lankytoją.

„APSIŠVIESK! TAIP VEIKIA ELEKTRINĖ“
Ekskursijos metu susipažinsite su autentiška pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui.

INTERAKTYVI PARODA „ARCHIMEDAS IR JO LAIKAS“
Balandžio pabaigoje ETM pasiekė nauja tarptautinė paroda iš Atėnų „Archimedas ir jo laikas“. Kosto Kostrano muziejuje Graikijoje atgaivinta apie 350 nepaprastų senovės graikų išradimų, pristatomi jų funkciniai modeliai. Kolekcija kurta ilgai, studijuojant senovės graikų, lotynų ir arabų literatūrą, vazų tapybą ir net mažiausius aktualius archeologinius radinius.

Parodą „Archimedas ir jo laikas“ pristato Panagiotis Kotsanas

„VISATA STIKLAINYJE“
Tai – edukacinė programa, itin mėgstama mažųjų muziejaus lankytojų. Joje kalbėsime apie astronomiją, dangaus kūnus ir žmones, dirbančius kosmose. Edukacijos pabaigoje sutalpinsime visą visatą į nedidelį stiklainį ir apšviesime muziejaus dirbtuves! Į šią edukaciją nepamirškite atsinešti stiklainį ir stiklainio dangtelį! Jei stiklainio neturėsite – nenusiminkite, už nedidelį mokestį jį galėsite įsigyti muziejuje.
Vietų kiekis ribotas, todėl nepamirškite užsiregistruoti iš anksto. Registraciją rasite čia.

ASTRONOMIJA IR ĮDOMUSIS MOKSLAS – MOKSLININKŲ PASKAITOS ETM
21.00–22.00 val. muziejuje vyks nemokama paskaita „Žvaigždžių amžius ir kaip jis nustatomas“. Ją skaitys Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto astrofizikė dr. Renata Minkevičiūtė. Žvaigždės gyvena ilgai. Daug ilgiau negu žmogus. Kai kurios gyvena jau netgi ilgiau, nei mūsų Saulė. Jų amžiaus nustatymas netgi moderniais laikais mokslininkams yra iššūkis. Paskaitoje išgirsite, kas padeda įvertinti žvaigždžių amžių, kokios naujovės ateina į mokslo pasaulį ir ar Lietuvos mokslininkai prisideda prie šių tyrimų.

Astrofiziko dr. Kastyčio Zubovo paskaita ETM

DAR DAUGIAU KOSMOSO!
22.00–23.00 val. jau antrą kartą ETM Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkas, astrofizikas dr. Kastytis Zubovas skaitys paskaitą „Proto brolių paieškos“. Paskaitoje mokslininkas pasakos apie nežemiškos gyvybės paieškas Saulės sistemoje ir už jos ribų, pasakos apie tai, kas atrasta ir ką įdomaus kosmose dar tikimasi atrasti artimiausiais metais.

PROGRAMA

18.30–19.15 val. – „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ – ekskursija po muziejų (nemokama)
19.00–19.45 val. – Interaktyvi paroda „Archimedas ir jo laikas“ (3,50 Eur/asm.)
19.00–19.45 val. – Edukacinė programa „Visata stiklainyje“ (nemokama)
20.15–21.00 val. – Edukacinė programa „Visata stiklainyje“ (nemokama)
20.00–20.45 val. – „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ – ekskursija po muziejų (nemokama)
20.15–21.00 val. – Interaktyvi paroda „Archimedas ir jo laikas“ (3,50 Eur/asm.)
21.00–22.00 val. –  dr. Renatos Minkevičiūtės paskaita „Žvaigždžių amžius ir kaip jis nustatomas“ (nemokama)
22.00–23.00 val. – dr. Kastyčio Zubovo paskaita „Proto brolių paieškos“ (nemokama)
21.30–22.15 val. – Edukacinė programa „Visata stiklainyje“ (nemokama)
22.00–22.45 val. – Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ – ekskursija po muziejų (nemokama)
21.30–22.15 val. – Interaktyvi paroda „Archimedas ir jo laikas“ (3,50 Eur/asm.)

Renginiai nemokami. Apsilankymas interaktyvioje parodoje „Archimedas ir jo laikas“ – 3,50 Eur/asm. neskaičiuojant lankytojo bilieto kainos.

Daugiau informacijos apie renginius čia.

Skip to content