Skip to content

Pirmąjį vasario savaitgalį įsisukite į mokslo ir meno sūkurį

Pirmąjį vasario savaitgalį įsisukite į mokslo ir meno sūkurį aplankydami įvairias ETM parodas ir interaktyvias veiklas.

MOKSLINIAI EKSPERIMENTAI – vasario 3–4 d. apsilankykite Niutono dirbtuvėse, kuriose ne tik išsiaiškinsite energijos rūšis ir Niutono dėsnius, pamatysite lubosę pakabintą švytuoklę, iliustruojančią kinetinę ir potencinę energiją, bet kartu su ETM edukatoriumi Nagliu sukursite tikrą ugnies viesulą bei saugiai per kūną perleisite elektros srovę. – 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 ir 17.30 val. Moksliniai eksperimentai Niutono dirbtuvėse vyks vasario 17–18 ir 25 d.

Visus, kurie domisi įdomiuoju medžiagų mokslu kviečiame eksperimentuoti Kiuri dirbtuvėse. Ar žinai, kaip NeNiutoninį skystį paprastai pasigaminti patiems namuose, o gal norėtum sužinoti apie spalvų magiją? Kartu su ETM edukatoriumi Juozu turėsite galimybę susipažinti su cheminių elementų savybėmis ir atlikti stulbinančius mokslinius eksperimentus. Užsiėmimai vyks vasario 10–11 ir 24–25 d.

VIRSMO SALĖ sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Tesla šou metu susipažinsite su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais ir įdomiausiais biografijos faktais. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Ekskursijos metu išvysite dvi didžiausias Tesla rites Baltijos šalyse, įspūdingą žaibų šou ir susipažinsite su energijos virsmais. – 10.15, 11.45, 13.30, 15.00, 16.45 val.

Virsmo salė

EKSKURSIJOS parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“. Ekspozicijoje pamatysite kelias dešimtis garsiausių Renesanso epochos genijaus kūrinių reprodukcijų. Tarp kelių dešimčių išradimų, rekonstruotų pagal originalius L. da Vinčio eskizus, galima pamatyti karo, skraidančias mašinas ir hidraulinius įrenginius. Interaktyvių eksponatų dėka kiekvienas gali pats susipažinti su išradimų, šimtmečiais lenkusių savo laiką ir įkvėpusių šiuolaikinę inžineriją, mechanizmais. Nuo šiol apie eksponatus daugiau sužinoti galite pasiklausę audiogido. – 11.00 ir 17.00 val. lietuvių kalba, 13.30 rusų k., 14.30 anglų k.

NAUJOS EDUKACINĖS VEIKLOS – šį savaitgalį kviečiame į ekskursiją „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“. Pasivaikščiojimo po muziejų metu sužinosite apie Vilniaus elektrinę ir miesto modernizavimo istoriją. – 16 val.

Primename, kad nuo vasario 2 d. startuoja Vilniaus savivaldybės iniciatyva „SU-MENĖK”: tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“, kurios metu „SU-MENĖK” ženklu pažymėtais autobusais galėsite nemokamai keliauti po įvairias galerijas, muziejus ir edukacines veiklas. 2024 m. meno įstaigų dar daugiau – net 47. Daugiausiai jų aplankiusieji pretenduos meno kelionę pratęsti „ArtVilnius” mugėje.

Ekskursijos Virsmo salėje ir parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ – lankytojo bilietas +3,50 Eur/asm.

Moksliniai eksperimentai ir edukacijos – lankytojo bilietas +2 Eur/asm.

Skip to content