Skip to content
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Atominis miestas

2023-12-12

|Pasikartojantis renginys (Žiūrėti visus)

An event every day that begins at 00:00, repeating until 2024-01-28

Energetikos ir technikos muziejaus Katilų salėje veikia fotografijų paroda „Atominis miestas“. Atidarymo metu įvyks susitikimas su autoriumi Yuri Segalerba. Paroda – Lotynų Amerikos kultūros festivalio „In Latino“ dalis.

La Ciudad Nuclear, Kuba, 2018
Autorius: Yuri Segalerba (Italija)

1976 m. SSRS ir Kuba susitarė dėl plataus užmojo projekto – dviejų reaktorių atominės elektrinės pietinėje Kubos pakrantėje. 1983 m. prasidėjo statybos, o kartu su jomis buvo įkurtas naujas miestas „La Ciudad Nuclear“, esantis vos už penkių kilometrų nuo elektrinės. Miestas buvo specialiai suprojektuotas darbininkams ir jų šeimoms, kurie vedini svajonės prisidėti prie to, kas buvo vadinama „La Obra del Siglo“ – šimtmečio projektu – paliko savo ankstesnius gyvenimus, miestus ir namus.

Tačiau 1992 m., žlugus Sovietų Sąjungai ir nutrūkus finansavimui, Kubos branduoliniai siekiai buvo sužlugdyti, o projektą šiandien primena tik neįprastas betoninis kupolas šalies pakrantėje. Dabar „La Ciudad Nuclear“ – tarsi šmėkla to, kas galėjo būti.

Parodoje „Atominis miestas“ – laike sustingęs ir pusiau apleistas miestas bei likusių jo gyventojų, kurių nuo 30 tūkst. sumažėjo iki 7 tūkst., kasdienybė.

Yuri Segalerba – Berlyne kuriantis italų dokumentikos fotografas, didelį dėmesį skiriantis sociologinėms ir antropologinėms temoms. Kurdamas fotografinius pasakojimus lankėsi Ekvadore, Peru, Bolivijoje, Kuboje, Mianmare, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Serbijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir kitur. Jo nuotraukos buvo publikuotos tokiuose leidiniuose kaip „The Independent“, „Vice“, „Americas Quarterly“, „Art Magazine“, „Rolling Stones“ ir kitur.

◾ Paroda veiks 2023 m. lapkričio 24 d.–2024 m. sausio 28 d. Katilų salėje.
Parodos atidarymas – lapkričio 24 d. 17.30 val. Renginys nemokamas.
Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.

Details

Date:
2023-12-12
Renginių kategorija:

Organizers

ETM
In Latino
Skip to content