Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nemokamas ETM lankymas

2023-04-30

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Energetikos ir technikos muziejus kviečia apsilankyti nemokamai! Didžiausiame technikos muziejuje Lietuvoje rasite: industrinę senosios elektrinės aplinką ir išlikusius autentiškus įrenginius; interaktyvią salę „Technikos mokslas ir technika vaikams“; čiuožyklą; ETM stogo terasą; valdymo pulto simuliatorių.

Savaitgaliais ETM Kiuri ir Niutono dirbtuvėse veikia įtraukiantys moksliniai eksperimentai visai šeimai. Kiuri dirbtuvėse užverdame skystą azotą, naudodami paprastas, buityje randamas medžiagas, pagaminame vandenilio dujas ir neniutoninį (ir kietą, ir minkštą) skystį.

Niutono dirbtuvėse interaktyviai pristatome Niutono dėsnius, energijos nuostolius, per kūną perleidžiame elektros srovę, sukuriame ugnies viesulą ir eksperimentuojame butano dujomis. Papildomų užsiėmimų kaina – 2 Eur. Bilietus įsigysite muziejaus infocentre.

Išankstinės registracijos Virsmo salėje nėra – ją lankyti bus galima laukiant gyvoje eilėje. Vienu metu salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Kaip ir kiekvieną savaitgalį, čia vyks ekskursijos ir Tesla šou, kurių kaina – 3,50 Eur/asm. Plačiau apie ekskursijas ir Tesla šou galite sužinoti čia.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Čia energijos virsmus patirsite savo rankomis ir kūnu!

Katilų salėje rasite Andriaus Mamontovo ir Jolitos Vaitkutės instaliaciją „Electric Diva”. Taip pat čia – paskutinė galimybė pamatyti parodą „Salve, Vilnius’DCC“, skirtą Vilniaus miesto unikalumui įamžinti jo 700 metų jubiliejaus proga. Paroda veikia Katilų salėje ir ETM stogo terasoje.

Kondensatorių ir Turbinų salėse veikia nauja, tarptautinė lenkų, lietuvių, ukrainiečių ir vokiečių paroda „Ribos“. Ji surengta 2022 m. ir iki šiol rodyta Lenkijoje bei Vokietijoje. Parodose eksponuojami ir penkių lietuvių menininkų darbai.

Pilnas paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai lankomų muziejų sąrašas – čia.

Susitikime ETM muziejų sekmadienį – balandžio 30 d. 10.00–18.30 val.

Informacija

Data:
2023-04-30
Renginių kategorija:

Organizatorius

ETM
Skip to content