Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Šaltibarščių spalva moksle“

2023-06-10

Vilnius nusidažys tradicine lietuviškų šaltibarščių spalva – birželio 10 d. bus švenčiama jų diena. Ta proga Energetikos ir technikos muziejuje apie šaltibarščių mokslą sužinosime užsiėmime „Šaltibarščių spalva moksle“.

Rožinė spalva iš tiesų neegzistuoja – tai fiziškai paaiškinamas raudonos ir violetinės šviesos bangų mišinys. Eksperimentų metu muziejaus lankytojai sužinos, kaip susidaro rožinė spalva, kaip ją išgauti, kodėl sumaišius šaltibarščių ingredientus gauname ne tik sriubą, bet ir būtent šią spalvą. Dalyviai pamatys rožinę ugnį, dramblio dantų pastą, (Ne)Niutoninį skystį ir kitus su įdomiuoju medžiagų mokslu bei rožine spalva susijusius eksperimentus.

Vienas iš pagrindinių pigmentų, randamų rožinę spalvą turinčiuose augaluose – antocianinas – sugeria daugumą šviesos bangų ilgių, bet atspindi rožinę (tiksliau, raudoną ir violetinę šviesos bangas) spalvą, todėl, pavyzdžiui, burokėlį matome būtent raudono atspalvio.

Gamtoje taip pat galima rasti organizmų, kurie turi unikalias kūno struktūras, išsklaidančias ir atspindinčias būtent tuos šviesos bangų ilgius, kuriuos žmogaus akis mato rožinės spalvos.

Pažvelkite į šaltibarščius kaip mokslininkai ir sužinokite daugiau apie šaltibarščių spalvą!

Data: birželio 10 d.
Laikas: 11.00, 13.00, 15.00, 16.00 val.
Kaina: 9 Eur / suaugusiesiems; 5,50 Eur / moksleiviams, studentams, senjorams. Į kainą įeina muziejaus ekspozicijų lankymas (išskyrus ekskursijas Virsmo salėje).

Informacija

Data:
2023-06-10
Renginių kategorija:

Organizatorius

ETM
Skip to content