Skip to content

Švęsk interaktyviai su didžiausiu technikos muziejumi Lietuvoje

Nuo šiol muziejus gali atkeliauti į Jūsų šventę. Norite gimtadienio, parodos ar filmavimo, festivalių ar vakarėlių akimirkoms suteikti magijos? Magiją sukurs Energetikos ir technikos muziejaus eksponatai, leidžiantys pamatyti šokančius žaibus, tiesiogine šio žodžio prasme atiduoti žaibą, sukurti viesulus, atspausdinti 3D spausdintuvu, išmėginti CO2 lazerį, ir dar daug visko.

Jūsų šventę papuošti gali:

  • Tesla ritė – eksponatas pavadintas žinomo išradėjo, fiziko, inžinieriaus Nikola Teslos garbei. Tesla rite galima sugeneruoti kuo tikriausią žaibą. Maža to, elektronikos pagalba žaibą galima paliesti ranka. Šis eksponatas vaizdžiai iliustruoja, kaip perduoti elektros energiją per atstumą oru.
  • Dviratis-lempučių medis – simbolinis Energetikos ir technikos muziejaus eksponatas. Minant dviratį ir generuojant elektros energiją įsižiebia lemputės. Eksponatas iliustruoja, kaip mechaninė energija verčiame kinetine energija.
  • Ritmo mašina – geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti;
  • 3D Kiekvienas šventės dalyvis galės atspausdinti savo maketą ir sužinoti apie 3D spausdintuvo veikimo principą.
  • Van de graffo generatorius yra vienas paslaptingiausių muziejaus eksponatų, kuris leidžia duoti žaibą – tiesiogine to žodžio prasme! Žmogaus krūvis yra neutralus, o Van de Graffo generatorius mus įkrauna teigiamai. Sugeneruotais elektronais galime pasidalinti su draugu – duodami jam žaibą, perleidžiame dalį savo elektronų ir regime elektros išlydį, būtent todėl tą akimirką plaukai pakyla į orą.
  • Savo šventės ar festivalio programoje įrašykite mokslinius eksperimentus, kurių metu išmoksite sukurti ugnies viesulą, pažinsite medžiagą, kuri tuo pačiu metu yra ir kieta, ir skysta, užvirsite 196 laipsnių šalčio skystą azotą, sušaldysite gėlę ar uogą, ir eksperimentuosite su įprastomis, buityje randamomis cheminėmis medžiagomis.
  • Kokios šventės be suvenyrų? Patys įdomiausi suvenyrai – tie, kuriuos pasigaminame patys. Todėl interaktyvios šventės dalyviai yra kviečiami pasigaminti suvenyrus ženklų preso pagalba.

Išankstinė rezervacija ir daugiau informacijos telefonu 8 601 38 397 arba el. paštu [email protected].

Skip to content