Skip to content

Vilniaus šaltibarščių festivalį švęskite Liepkalnio vandens saugykloje!

Birželio 1 d. „Go Vilnius“ kviečia vilniečius ir miesto svečius vasaros sezoną pasitikti jau antrus metus iš eilės vykstančiame Vilniaus šaltibarščių festivalyje „Vilnius Pink Soup Fest“. Ta proga Liepkalnio vandens saugykloje vyks rožiniai moksliniai eksperimentai, o atsigaivinti padės šalti ir gardūs šaltibarščiai.

Praėjusiais metais sostinės gyventojai vasarą pasitiko itin garsiai. „Vilnius Pink Soup Fest“ šventėje dalyvavo daugiau nei 7 tūks. žmonių. Festivalyje svečius stebino renginio pažiba – net 50 m. ilgio šaltibarščių čiuožykla, kurią išbandė beveik 200 drąsiausių šventės dalyvių. Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė teigia, kad didelio pasisekimo sulaukęs Vilniaus šaltibarščių festivalis šiais metais yra pasiruošęs dalyvius nustebinti dar įspūdingesnėmis pramogomis.

„Go Vilnius“ nuotr.

„Vilniuje vykstantis šaltibarščių festivalis – unikalus gastronominis įvykis, nes joks kitas pasaulio miestas neturi tokios šventės, ji yra oficialus mūsų sostinės prekinis ženklas. Jei praėjusiais metais festivalis buvo labiau eksperimentinis, tai šiemet mūsų tikslas dar labiau augti, plėstis ir paruošti tokią programą, kuri maloniai stebins įvairaus amžiaus ir pomėgių renginio lankytojus. Džiaugiamės praėjusių metų sėkme ir tikimės ją ne tik pakartoti, bet ir gerokai pralenkti, ypatingai kviesdami užsienio svečius bei skleisdami žinią apie šį festivalį globaliai“, – sakė D. Aleksandravičienė.

Moksliniai eksperimentai

„Šaltibarščių spalva moksle“

Ar kada teko delne laikyti rožinę ugnį? Čia tai galėsite pabandyti patys! Birželio 1 d. šeimas ir mažuosius muziejaus lankytojus kviesime apsilankyti moksliniuose eksperimentuose, kuriuose atliksite spalvų magijos bandymus ir išsiaiškinsite kuo unikali yra rožinė spalva. Bandymuose dalyviai gamins dramblio dantų pastą, (Ne)Niutoninį skystį ir atliks kitus su įdomiuoju medžiagų mokslu bei rožine spalva susijusius eksperimentus. Pažvelkite į šaltibarščius kaip mokslininkai ir sužinokite daugiau apie jų spalvą!

Išsami „Go Vilnius“ organizuojamo festivalio programa – čia.

Edukaciniai užsiėmimai „Šaltibarščių spalva moksle“ ir Liepkalnio vandens kurortas vyks birželio 1 d.
Daugiau informacijos apie kurorte vykdomas veiklas rasite čia.
Kaina: 5 Eur/asm. Vaikams iki 2 m. – nemokamai.

Organizatoriai: „Go Vilnius“
Įgyvendina: Energetikos ir technikos muziejus ir Liepkalnio vandens saugykla

 

Skip to content