Skip to content

Virsmo salė: saugaus eksponatų naudojimo taisyklės

Virsmo salė – naujausia nuolatinė Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija, išsiskirianti savo modernumu, interaktyvumu ir unikaliais eksponatais. Lankydami ją raginame nepamiršti savo, aplinkinių ir mažamečių lankytojų saugumo bei rūpintis juo prie Tesla ričių ar Van der Graaffo generatoriaus.

Siūlome susipažinti su trumpomis saugos ir Kvantų kortelės bei Kvantų rinkimo taisyklėmis, kad Jūsų apsilankymas būtų sklandus ir pilnavertis. Visais iškilusiais klausimais maloniai kviečiame kreiptis į muziejaus gidus-edukatorius ar darbuotojus, kurie kalba lietuvių, anglų, rusų, ukrainiečių kalbomis.

Vienu metu Virsmo salėje gali lankytis iki 100 lankytojų. Mažiausi lankytojų srautai – darbo dienomis, rytais ir ne piko metu.

◾ Virsmo salės Kvantų kortelės aktyvumo laikotarpis – 1,5 val. Aktyvumo metu galima palikti ekspozicijos ribas ir sugrįžti. Pasibaigus aktyvumo laikui ir išėjus iš salės, į ją grįžti nebegalima. Kvantų kaupimo laikas nėra ribojamas, jie anuliuojami tik grąžinus kortelę surinkimo aparate arba atidavus muziejaus darbuotojui.

◾ Kad gautumėte suvenyrą reikia sugeneruoti bent po du energijos Kvantus iš gamybos, kaupimo ir vartojimo sričių. Suvenyrą atsiimkite Virsmo salėje, prie Roboto.

Robotas

◾ Surinkus energijos Kvantų prie vartojime esančio eksponato „Energija gamybai“, Jūsų portretas automatiškai atsiras Virsmo salės inžinieriaus atestate. Kitu atveju atestate nuotraukos nebus. Įsitikinkite, kad atsiimate Kvantus už savo portretą.

◾ Elektroninį inžinieriaus atestatą atsiimkite atestatų aparate Katilų salėje. Kvantų kortele prilieskite skaitytuvą ir įveskite el. pašto adresą.

Gaukite savo portretą čia

◾ Iki 90 dB triukšmas Tesla ričių veikimo metu. Lankydamiesi su kūdikiais pasirūpinkite garsą slopinančiomis ausinėmis.

◾ Faradėjaus narvas apsaugo nuo elektromagnetinės spinduliuotės. Į narvo vidų draudžiama kišti pirštus, elektronikos prietaisus ar dėti bet kokius kitus daiktus.

Faradėjaus narvas

◾ Lankytojams, turintiems širdies stimuliatorius ir gyvybės palaikymo įrangą, draudžiama naudotis Van de Graaffo generatoriumi (eksponatas „Elektrostatinio krūvio generavimas“).

◾ Prieš naudodamiesi Van de Graaffo generatoriumi, palikite elektronikos prietaisus už eksponato ribų. Dėvimi metaliniai daiktai mažina generatoriaus efektą. Eksponato veikimo metu prie jo gali būti tik vienas asmuo. Daugiau apie tai, kaip efektyviai naudotis generatoriumi – čia.

Van de Graaffo generatorius

◾ Skaitykite įspėjamuosius ženklus, esančius prie eksponatų.

◾ Už savo saugumą lankytojai atsakingi patys. Už nepilnamečių lankytojų saugą atsakingi tėvai, globėjai ir (ar) lydintys asmenys.

Linkime energingo apsilankymo Virsmo salėje!

Skip to content