Skip to content

ETM – duoti žaibą tiesiogine to žodžio prasme

Duoti žaibą – tiesiogine to žodžio prasme! Energetikos ir technikos muziejaus Virsmo salėje gali įsikrauti: žmogaus krūvis yra neutralus, o Van de Graaffo generatorius mus įkrauna teigiamai. Sugeneruotais elektronais galime pasidalinti su draugu – duodami jam žaibą, perleidžiame dalį savo elektronų ir regime elektros išlydį.
Tuo pat metu mūsų kūno dalelės viena kitą stumia, todėl plaukai pakyla į orą. Kad plaukai pakiltų kuo aukščiau, efektyviausia:
◾ Naudojant generatorių nedėvėti metalinių daiktų (papuošalų, užtrauktuku užsegamų džemperių);
◾ Nenaudoti plaukų priežiūros priemonių;
◾ Atsistoti ant paaukštinimų, jei reikia – stovėti ant vienos kojos. Taip plotas, per kurį išsikrauname, bus mažesnis. Lengvai išsikrausime ir iškėlę rankas į viršų.
Norėdami duoti žaibą vieną ranką laikykite ant sferos, kitą ištieskite draugui, esančiam už eksponato ribas žyminčios tvorelės ribų. Jei žaibą duosite tuo metu, kai tik įjungėte generatorių, jis bus silpnesnis ir, priešingai, duodami žaibą jo veikimo pabaigoje, kai esate stipriai įsikrovęs, iškrova bus ryški, stipri ir juntama.
ĮSPĖJAME. Lankytojams, turintiems širdies stimuliatorius ir gyvybės palaikymo įrangą, Van de Graaffo generatoriumi naudotis draudžiama.

Van de Graaffo generatorius – vienas iš daugiau nei 20 interaktyvių eksponatų Virsmo salėje.

Projektas finansuotas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto.

Partneris: #EnergySmartSTART programa powered by „Ignitis grupė“

Informacinis partneris: LRT

Skip to content