Skip to content

1-4 KLASĖMS

Edukacinė programa „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“

90 min.

10–28 asm.

Edukacijos metu dalyviai sužinos, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos. Dalyviai susipažins su judančiais paveikslėliais, gėrėsis 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atras stulbinančių optinių apgaulių.

Edukacinė programa „Diena elektrinėje“

45 min.

10–30 asm.

Visi kasdien naudojame daugybę skirtingų elektros prietaisų, tačiau ne kiekvienas galėtų paprastai paaiškinti, kas yra elektra ir kaip ji atkeliauja į mūsų namus. Juo labiau ne kiekvienas gali pasigirti buvęs tikroje elektrinėje! Atvykę į teminę ekskursiją pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje vaikai susipažįsta su elektrinėje vykstančiais procesais, įrengimais ir istorija. Užsiėmimo metu naudojamos šiuolaikiškos interaktyvios priemonės ir judrūs žaidimai.

Edukacinė programa „Eureka!“

45 min

Animaciniuose filmukuose ir komiksuose mokslininkai dažnai vaizduojami kaip ekscentriški, sudėtingais terminais kalbantys keistuoliai. Norime sugriauti šį įvaizdį ir edukacinės programos „Eureka!“ dalyvius kviečiame pačius tapti mažaisiais mokslininkais ir pajusti atradimo džiaugsmą susipažįstant su fizikos reiškiniais mūsų kasdienybėje. Edukacijos metu vaikams suprantama kalba paaiškinama, kodėl svarbus ir kur pritaikomas fizikos mokslas, kas yra elektra ir kuo mūsų namuose laidais tekanti energija skiriasi nuo žaibo, kodėl Žemė yra milžiniškas magnetas, kodėl vaivorykštės spalvos visad išsirikiavusios vienoda tvarka ir dar daug kitų įdomybių.

Edukacinė programa „Kaip atsiranda spalvos?“

45 min

Kodėl dangus mėlynas? Tai – klausimas, kurį tenka išgirsti veikiausiai kiekvienam tėčiui, mamai ir kitiems šeimos nariams. Edukacijos dalyviai ne tik išsiaiškins šį rebusą, bet ir sužinos apie kitus su šviesa susijusius reiškinius: vaivorykštės susidarymą, atspindžio dėsnį ir šešėlius. Užsiėmimo metu atliekamos įtraukiančios užduotys, vaikai dalyvauja šešėlių teatro pasakos sekime spalvotų šešėlių kambaryje.

Edukacinė programa „Išrandame bateriją”

60–90 min.

10–25 asm.

Į monetų ir kitų įprastų daiktų paskirtį pažvelgsime kitu kampu! Ši edukacija – tai teorinė ir interaktyvi veikla vaikams apie tai, kaip atsirado pirmosios baterijos. Edukacinio užsiėmimo interaktyvioji dalis paremta italų mokslininko Alessandro Voltos išrastu ir 1794 m. visuomenei pristatytu „Voltos elementu“, nuo kurio prasidėjo svarbiausi žmonijos išradimai elektros energetikos, chemijos srityse. Edukacijos metu gaminsite elementą, generuojantį nedidelę elektros energiją, galinčią įžiebti šviesos diodą. Eksperimentas yra saugus ir nesunkiai pakartojamas namuose.

Svarbu: kiekvienas edukacijos dalyvis turi atsinešti 10 vienetų 2 arba 5 centų monetų.

EDUKACINĖ PROGRAMA „FARADĖJAUS JUDESYS”

60–90 min.

10–25 asm.

Rekomenduojama moksleiviams nuo 3 kl.

Interaktyvi veikla vaikams apie tai, kaip buvo atrasta galimybė pasitelkus elektrą sukurti judesį ir kaip šis judesys pakeitė pasaulio istoriją! Edukacijos tikslas – perteikti Antrosios pramonės revoliucijos poveikį žmonijos progresui. Teorinėje edukacijos dalyje susipažinsime su įvairių variklių tipais ir sužinosite apie elektros variklio ištakas.

Praktinėje edukacijos dalyje atkartosime Maiklo Faradėjaus 1821 m. atliktą eksperimentą: iš lengvai prieinamų medžiagų konstruosime pirmojo pasaulyje elementariojo elektros variklio modelį. Užsiėmimas skatina eksperimentą atkartoti namuose ir taip puoselėja savarankiško mokymosi kultūrą.

Edukacinė programa „VISATA STIKLAINYJE“

90 min.

10-25 asm.

Rekomenduojama moksleiviams nuo 3 kl.

„Visata stiklainyje“ – naujausia edukacinė programa apie astronomiją, dangaus kūnus ir žmones, dirbančius kosmose.

Jos metu sužinosite įdomių faktų apie mūsų kaimynines planetas, palydovus ir keliones į kosmosą. Kuo įžymūs Belka ir Strelka? Kiek kainuoja astronauto kostiumas? Kaip susitepti sumuštinį Tarptautinėje kosminėje stotyje? Ir, svarbiausia, – kaip tapti astronautu?

Edukacijos pabaigoje sutalpinsime visą visatą į nedidelį stiklainį ir apšviesime muziejaus dirbtuves! 

Į šią edukaciją atsineškite stiklainį ir stiklainio dangtelį.

Edukacinė programa „PLASTIKAS IŠ PIENO"

30-45 min.

10-25 asm.

Rekomenduojama moksleiviams nuo 3 kl.

Šio naujo užsiėmimo metu gaminame plastiką iš… pieno! Prieš šimtą metų toks plastiko gaminimas buvo gana populiarus, iš jo buvo daromos sagos, segės, plunksnakočiai, šukos ir karoliai. Tokius papuošalus nešiojo ir Anglijos karalienė Marija.

Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, kaip išgaunamas plastikas ir kodėl svarbu nenaudoti vienkartinių plastiko gaminių. Iš stiklinės pieno ir maistinių dažų pasigaminsime spalvoto plastiko ir nulipdysime kalėdinį žaisliuką, širdelę ar papuošalą!

Edukacinė programa „Skorinos spaudos dirbtuvės“

60 min.

10–15 asm.

Šiemet sukanka 500 metų, kai Pranciškus Skorina Vilniuje įkūrė pirmąją Rytų Europoje spaustuvę ir išleido pirmąją knygą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, „Mažąją kelionių knygelę“ (1522). Šių kūrybinių dirbtuvių metu susipažinsite su senąją spaudos technika – iš literų surinksite ir atspausdinsite savo vardą, sveikinimą Vilniui 700-ojo jubiliejaus proga ar (kantriausiems!) knygos puslapį. O tuomet įvertinsite, kuo ypatingas pirmosios spaudos procesas.

Preso atkūrimą ir edukacinės programos sukūrimą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

EDUKACINĖ PROGRAMA „KAIP TOMUI ĮSIŽIEBĖ LEMPUTĖ?“

90 min.

10–28 asm.

Rekomenduojama moksleiviams nuo 4 kl.

Ar įsivaizduojate, kodėl nuspaudus jungiklį, namuose įsižiebia šviesa? Jeigu ne, kviečiame apsilankyti Energetikos ir technikos muziejaus edukacinėje programoje „Kaip Tomui įsižiebė lemputė“.

Edukacinės programos metu panagrinėsite elektros energijos naudą, fizikinius jos veikimo principus ir, svarbiausia, pasijausite visai kaip Tomas Edisonas, nes galėsite sukonstruoti savo lemputę!

Ekskursijos ir edukacijos užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Skip to content