Skip to content

9-12 KLASĖMS

EDUKACINĖ PROGRAMA „IGNITIS KLASĖ“

60–90 min.

10-25 asm.

Rekomenduojama 6-11 kl. moksleiviams.

Nemokamų užsiėmimų metu mokomasi ir diskutuojama apie atsinaujinančius energijos išteklius bei žmogaus poveikį aplinkai. „Ignitis klasės“ dalyviai sužinos, kaip gaminama elektra ir kaip ją vartoti atsakingai? Kokių netikėtų faktų slepia elektromobilių ir atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo istorija? Mitas ar tiesa: telefono įkroviklis, paliktas rozetėje, naudoja elektrą? Žinias pasitikrinsime „Kahoot!“ žaidime ir pasigaminsime tikrą saulės bateriją!

Edukacijos vyksta nuotoliniu būdu „Microsoft Teams“ platformoje (60 min.) arba gyvai (90 min.).

Edukacinė programa „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“

90 min.

10–28 asm.

Edukacijos metu dalyviai sužinos, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos. Dalyviai susipažins su judančiais paveikslėliais, gėrėsis 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atras stulbinančių optinių apgaulių.

Edukacinė programa „Kaip Tomui įsižiebė lemputė?“

90 min.

10–28 asm.

Ar įsivaizduojate, kodėl nuspaudus jungiklį, namuose įsižiebia šviesa? Jeigu ne, kviečiame apsilankyti Energetikos ir technikos muziejaus edukacinėje programoje „Kaip Tomui įsižiebė lemputė”.

Edukacinės programos metu panagrinėsite elektros energijos naudą, fizikinius jos veikimo principus,  ir, svarbiausia, pasijausite visai kaip Tomas Edisonas, nes galėsite sukonstruoti savo lemputę!

Edukacinė programa „Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje“

90 min.

15–25 asm.

Fotografija tai piešimas šviesa, kurio išmokti gali visi! Norite susipažinti su fotoaparato veikimo principais, fotolaboratorijos įranga bei juostelės ryškinimo procesu? Norite išmokti pasigaminti vienkartinį fotoaparatą iš kasdienių buityje naudojamų medžiagų ir juo naudotis?

Edukacinės programos „Fotografija: pasaulis degtukų dėžutėje” metu būsite ne stebėtojai, o aktyvūs programos dalyviai – kiekvienas atsineškite po degtukų dėžutę ir įsitikinsite: pasaulis tikrai telpa degtukų dėžutėje!

Svarbu: programos dalyvių prašome atsinešti po degtukų dėžutę. Čia galite rasti kadrus, fotografuotus edukacinės programos metu

EDUKACINĖ PROGRAMA „NUO IDĖJOS IKI DAIKTO – 3D SPAUDA“

90 min.

10–25 asm.

Kaip gimsta trimačiai objektai ir kokios yra trimačio spausdinimo galimybės? Nuo 3D objektų modeliavimo kompiuterinėmis programomis iki kasdienių praktiškų daiktų gamybos – viso to išmokti kviečiame naujoje edukacinėje programoje „Nuo idėjos iki daikto – 3D spauda“! 

Užsiėmimo metu naudosime muziejaus dirbtuvėse esančią įrangą, lavinsime loginį mąstymą, gilinsime informacinių technologijų ir matematikos žinias, modeliuosime bei 3D spausdintuvu spausdinsime pasirinktą projektą.

Edukacinė programa „3D skenavimas: skaitmeninė dimensija“

90 min.

10–25 asm.

„3D skenavimas: skaitmeninė dimensija“ – naujausia muziejaus edukacinė programa apie 3D skenavimą. Jos metu moksleiviai sužino, kokie yra 3D skenavimo principai, istorija ir panaudojimas skirtingose mokslo bei technologijų srityse.

Praktinėje dalyje dalyviai turės galimybę realiu laiku nuskenuoti savo veidą ir atsidurti skaitmeninėje dimensijoje!

EDUKACINĖ PROGRAMA „RANKŲ DARBO ELEKTRA“

45–60 min.

10–30 asm.

Elektra – savo rankomis! Edukacinės programos metu pasidalinę į komandas sukonstruosime savo elektros generatorius, kuriuos apjungus bandysime išgauti tiek elektros, kad apšviestume užtamsintą kambarį.

Teorinėje dalyje sužinosime, kaip atsiranda elektra, kas sukonstravo pirmąjį elektros generatorių, lėmusį pokyčius visuomenės gyvenime bei aptarsime elektros generatoriaus veikimo principą. 

EDUKACINĖ PROGRAMA #EnergySmartSTART klasė

10–30 asm.

90 min.

Rekomenduojama 6–11 kl. moksleiviams

Nemokamų užsiėmimų metu mokomasi ir diskutuojama apie atsinaujinančius energijos išteklius bei žmogaus poveikį aplinkai. #EnergySmartSTART klasės dalyviai sužinos, kaip gaminama elektra ir kaip ją vartoti atsakingai? Kokių netikėtų faktų slepia elektromobilių ir atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo istorija? Mitas ar tiesa: telefono įkroviklis, paliktas rozetėje, naudoja elektrą?

Žinias pasitikrinsime „Kahoot!“ žaidime ir pasigaminsime tikrą saulės bateriją!

Edukacinė programa „Žemės planeta kišenėje“

90–120 min.

10–20 asm.

Buvo laikai, kai žmonija nežinojo Žemės dydžio ir nežinojo, ar ji apvali. Mokslininkai ilgus metus pašventė atsakymams į šiuos klausimus rasti.

Viena didžiausių Žemės matavimo misijų buvo pradėta Lietuvoje XIX a. Šios misijos rezultatas – Struvės geodezinis lankas, 2005 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objekto sąrašą. Edukacinės programos „Žemės planeta kišenėje“ metu dalyviai sužinos apie įdomiuosius geodezijos ir topografijos mokslus, išmoks žemėlapio sudarymo pagrindų ir išbandys tai praktikoje, supras, kaip dirbo senųjų laikų topografai, geodezininkai ir keliautojai bei susipažins su Struvės geodezinio lanko istorija.

Edukacinė programa „Skorinos spaudos dirbtuvės“

60 min.

10–15 asm.

Šiemet sukanka 500 metų, kai Pranciškus Skorina Vilniuje įkūrė pirmąją Rytų Europoje spaustuvę ir išleido pirmąją knygą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, „Mažąją kelionių knygelę“ (1522). Šių kūrybinių dirbtuvių metu susipažinsite su senąją spaudos technika – iš literų surinksite ir atspausdinsite savo vardą, sveikinimą Vilniui 700-ojo jubiliejaus proga ar (kantriausiems!) knygos puslapį. O tuomet įvertinsite, kuo ypatingas pirmosios spaudos procesas.

Preso atkūrimą ir edukacinės programos sukūrimą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Ekskursijos ir edukacijos užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Skip to content