Skip to content

kiuri dirbtuvės

Savaitgaliais kviečiame sudalyvauti smagiuose moksliniuose eksperimentuose. Jie skirti visai šeimai ir visiems, besidomintiems cheminiais elementais, jų savybėmis ir įdomiuoju medžiagų mokslu.

  • Skystas azotas – 196 laipsnių šalčio azotas gali užšaldyti bet kokią medžiagą, kurios sudėtyje yra vandens – gėlę, vaisių ar uogą. Azoto įpylus į verdantį vandenį, dėl temperatūrų skirtumo, susidaro tirštas azoto dujų debesis.
  • Rūgščių ir bazių reakcijos – sumaišius buitinę chemiją su folija, išsiskiria šiluma ir vandenilio dujos. Stebėsime, kaip šiomis dujomis, kurios dažniausiai aptinkamos visoje Visatoje, prisipučia balionas ir dėl šilumos pakyla į orą.
  • Dramblio dantų pasta – kodėl svarbi medžiagų koncentracija ir kaip, apsiskaičiavus, vietoje muilo žmogui galima pagaminti dantų pastą drambliui?
  • NeNiutoninis skystis – ir kietas, ir skystas: kaip NeNiutoninį skystį paprastai pasigaminti patiems namuose?
  • Spalvų magija – su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps… bespalviu? O ką padarius vėl atgaus tamsią spalvą? Spalvų magija!

Eksperimentai vykdomi pasirinktinai ir yra nuolat atnaujinami, todėl jų programa gali skirtis. Įtraukiantys moksliniai bandymai vyksta savaitgaliais: 
10.30
12.30
14.30
16.30
17.30

ETM cokoliniame aukšte, Kiuri dirbtuvėse, kurios pavadintos žymios mokslininkės, Marijos Kiuri, garbei. Lankytojai-laborantai bus aprūpinti apsauginiais chalatais ir/ar akiniais. Susitikimo vieta – ETM infocentras. Vaikų (iki 12 metų) dalyvavimas – su suaugusiųjų priežiūra.

Užsiėmimo trukmė – 40 min.
Kaina – lankytojo bilietas + 2 Eur.

Skip to content