Skip to content

EKSKURSIJOS

VIRSMO SALĖ

45–60 min.

iki 30 asm.​

Virsmo salė – naujausia muziejaus ekspozicija apie energijos virsmus ir žmogaus santykį su energija. Joje nuolat vyksta ekskursijos:

Energijos gamyba. Joje sužinosite apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.

Energijos kaupimas ir perdavimas. Čia sužinosite apie energijos tipus – kinetinę, potencinę energiją – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Išsamiau susipažinsite su unikaliais eksponatais – trimis Tesla ritėmis.

Energijos vartojimas. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?

Apžvalginė ekskursija Virsmo salėje. Sužinosite, kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kaip atlikti iššūkius ir sugeneruoti energijos Kvantus, kokios svarbiausios Virsmo salės temos bei kokie esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai.

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

APŽVALGINĖ EKSKURSIJA​

90 min.

iki 30 asm.​

Rekomenduojama moksleiviams nuo 5 kl.

Apžvalginė ekskursija – geriausias pasirinkimas, jeigu muziejuje lankotės pirmą kartą. Ekskursijos metu turėsite galimybę lydimi muziejaus gido susipažinti su visomis muziejaus ekspozicijomis!

Energetikos ekspozicijoje eksponuojami originalūs pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiai, supažindinama su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais.

Pramonės ekspozicijoje pasakojama Vilniaus pramonės raida nuo amatininkų iki sovietmečio pabaigos. Lankytojai supažindinami su industrializacijos bei modernizacijos procesais, dalijamasi prisiminimais apie Vilniuje gamintus buities daiktus, pristatomas sovietmečio naujakurio būstas, pasakojama apie modernų interjerą.

Ekskursijos pabaigoje jūsų laukia interaktyvios technikos mokslo ekspozicijos, kuriose turėsite galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir jų taikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Teminės ekskursijos

Pristatome temines ekskursijas, kurių metu išsamiai susipažinsite su pasirinkta Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija.

iki 30 asm.

45 min.

Tradicinė ir alternatyvi energetika

Ekskursijos metu susipažinsite su šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimo principais, šių elektrinių privalumais ir trūkumais. Taip pat sužinosite apie alternatyvią saulės ir vėjo energetiką bei jos perspektyvas. Ekskursijos pasakojimas iliustruojamas veikiančiais įvairių tipų elektrinių modeliais.

„Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“

Ekskursijos metu susipažinsite su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui. Elektrinės veikimo principą suprasite unikalaus, veikiančio elektrinės modelio pagalba.

Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija

Ekskursijos metu išgirsite Vilniaus miesto industrializacijos istoriją, akcentuojant svarbiausius XIX-XX a. istorijos taškus, įvykius ir procesus, sužinosite, kaip industrializacija pakeitė miesto veidą, ūkį, kasdienį gyvenimą, miestiečio buitį. Susipažinsite su svarbiausiomis Vilniaus miesto pramonės šakomis, įmonėmis ir jų gaminama produkcija.

Technikos mokslas ir technika vaikams

Ekskursijos metu aplankysite interaktyvią, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusią ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais susipažinsite su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais.

Ši teminė ekskursija gali būti pritaikyta vaikams nuo 4 m.

žygis į istoriją

Ekskursija vyksta Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasoje. Jos metu apžvelgiame nuo čia atsiveriantį Senamiestį, Naujamiestį, Šnipiškes ir Žirmūnus, miesto kūrimosi istoriją, reikšmingiausius, vilniečių gyvenimą keitusius išradimus ir techniškai pažangių miesto objektų – Vilniaus koncertų ir sporto rūmų, Vilniaus televizijos bokšto, trijų Neries tiltų ir kitų – atsiradimo bei statybų istoriją. 

100 METŲ ISTORIJOS

Ekskursijos metu susipažinsite su buvusios pirmosios Vilniaus miesto elektrinės pastato fasadu, elektrinės įranga, svarbiausiomis datomis, elektrinės vaidmeniu miestui keičiantis ir augant. Ekskursijos akcentas – istorinis Vilniaus miesto generalinio plano maketas, sukurtas 1980 m. vadovaujant architektui Augiui Gučui, ir atspindintis tuomečių architektų Vilniaus miesto viziją 2000 m.

Liepkalnio vandens saugykla

Kaip veikia vandenvietė ir Vilniaus vandentvarkos sistema? Kuo išskirtinis Vilnius visame pasaulyje? Kiek litrų vandens 1916 m. suvartodavo vilniečiai? Kas nutiko 1941 m., kai sostinėje kilo dizenterijos ir šiltinės epidemijos? Kodėl vandens saugykla aidi ir kaip joje susikalbėti? Energetikos ir technikos muziejaus gidai veda ekskursijas viename įdomiausių Vilniaus požeminių statinių – šimtametėje Liepkalnio vandens saugykloje.

Ekskursijos ir edukacijos užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

Skip to content