Skip to content

EKSKURSIJOS

VIRSMO SALĖ

45–60 min.

iki 30 asm.​

Energijos gamyba. Joje sužinosite apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika.

Energijos kaupimas ir perdavimas. Čia sužinosite apie energijos tipus – kinetinę, potencinę energiją – kaip energija kaupiama esant jos pertekliui, kaip ji būdavo perduodama anksčiau ir dabar. Išsamiau susipažinsite su unikaliais eksponatais – trimis Tesla ritėmis.

Energijos vartojimas. Pagamintą energiją naudojame transportui, apšvietimui, informacinėms sistemoms ar dirbtiniam intelektui. Tačiau kam ir kokios energijos žmonija sunaudoja daugiausia?

Apžvalginė ekskursijoje sužinosite, kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kokios svarbiausios Virsmo salės temos bei kokie esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai.

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

APŽVALGINĖ EKSKURSIJA​

90 min.

iki 30 asm.​

Apžvalginė ekskursija – geriausias pasirinkimas, jei muziejuje lankotės pirmą kartą. Jos metu susipažinti su muziejaus ekspozicijomis:

Energetikos ekspozicijoje eksponuojami originalūs pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiai, supažindinama su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais.

Pramonės ekspozicijoje pasakojama Vilniaus pramonės raida nuo amatininkų iki sovietmečio pabaigos. Lankytojai supažindinami su industrializacijos bei modernizacijos procesais, dalijamasi prisiminimais apie Vilniuje gamintus buities daiktus, pristatomas sovietmečio naujakurio būstas.

Interaktyviose technikos mokslo ekspozicijose turėsite galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir jų taikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Rekomenduojama moksleiviams nuo 5 kl.

Liepkalnio vandens saugykla

Vienintelė Vilniuje atvira Liepkalnio vandens saugykla pastatyta 1916 m. Liepkalnio g. 20

45–60 min.

iki 30 asm.

Kaip veikia vandenvietė ir Vilniaus vandentvarkos sistema? Kuo išskirtinis Vilnius visame pasaulyje? Kiek litrų vandens 1916 m. suvartodavo vilniečiai? Kas nutiko 1941 m., kai sostinėje kilo dizenterijos ir šiltinės epidemijos? Kodėl vandens saugykla aidi ir kaip joje susikalbėti? Energetikos ir technikos muziejaus gidai veda ekskursijas viename įdomiausių Vilniaus požeminių statinių – šimtametėje Liepkalnio vandens saugykloje.

„Leonardo da Vinčio mašinos“

Interaktyvi paroda Turbinų salėje veiks iki balandžio 7 d.

30 min.

iki 30 asm.

Ekskursijoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ išvysite kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal italų Renesanso menininko ir išradėjo Leonardo da Vinčio eskizus bei žymiausias jo kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, „Pasaulio gelbėtojas“ ir garsioji freska „Paskutinė vakarienė”. Ekskursijos metu pristatomi įdomiausi faktai apie Renesanso genijų, jo kūrybą ir technines inovacijas, lėmusias daugelio šiandien naudojamų išradimų atsiradimą moderniame amžiuje. 

Ekskursijos vyksta lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo ir parodos bilietą.

Teminės ekskursijos

Pristatome temines ekskursijas, kurių metu išsamiai susipažinsite su pasirinkta Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija

45 min.

iki 30 asm.

žygis į istoriją

Ekskursija vyksta Energetikos ir technikos muziejaus stogo terasoje. Jos metu apžvelgiame nuo čia atsiveriantį Senamiestį, Naujamiestį, Šnipiškes ir Žirmūnus, miesto kūrimosi istoriją, reikšmingiausius, vilniečių gyvenimą keitusius išradimus ir techniškai pažangių miesto objektų – Vilniaus koncertų ir sporto rūmų, Vilniaus televizijos bokšto, trijų Neries tiltų ir kitų – atsiradimo bei statybų istoriją. 

Tradicinė ir alternatyvi energetika

Ekskursijos metu susipažinsite su šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimo principais, šių elektrinių privalumais ir trūkumais. Taip pat sužinosite apie alternatyvią saulės ir vėjo energetiką bei jos perspektyvas. Ekskursijos pasakojimas iliustruojamas veikiančiais įvairių tipų elektrinių modeliais.

„Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“

Ekskursijos metu susipažinsite su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui. Elektrinės veikimo principą suprasite unikalaus, veikiančio elektrinės modelio pagalba.

Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija

Ekskursijos metu išgirsite Vilniaus miesto industrializacijos istoriją, akcentuojant svarbiausius XIX-XX a. istorijos taškus, įvykius ir procesus, sužinosite, kaip industrializacija pakeitė miesto veidą, ūkį, kasdienį gyvenimą, miestiečio buitį. Susipažinsite su svarbiausiomis Vilniaus miesto pramonės šakomis, įmonėmis ir jų gaminama produkcija.

Technikos mokslas ir technika vaikams

Ekskursijos metu aplankysite interaktyvią, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusią ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais susipažinsite su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais.

Ši teminė ekskursija gali būti pritaikyta vaikams nuo 4 m.

100 METŲ ISTORIJOS

Ekskursijos metu susipažinsite su buvusios pirmosios Vilniaus miesto elektrinės pastato fasadu, elektrinės įranga, svarbiausiomis datomis, elektrinės vaidmeniu miestui keičiantis ir augant. Ekskursijos akcentas – istorinis Vilniaus miesto generalinio plano maketas, sukurtas 1980 m. vadovaujant architektui Augiui Gučui, ir atspindintis tuomečių architektų Vilniaus miesto viziją 2000 m.

Ekskursijos ir edukacijos užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

Skip to content