Skip to content

D.U.K

1. AR YRA RIBOJIMŲ NORINTIEMS APSILANKYTI VIRSMO SALĖJE?

Virsmo salė – naujausia nuolatinė Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija, išsiskirianti savo modernumu, interaktyvumu ir unikaliais eksponatais. Lankydami ją raginame nepamiršti savo, aplinkinių ir mažamečių lankytojų saugumo bei rūpintis juo prie Tesla ričių ar Van der Graaffo generatoriaus. Tesla ričių veikimo metu triukšmas gali siekti 90 dB. Lankydamiesi su kūdikiais pasirūpinkite garsą slopinančiomis ausinėmis. Faradėjaus narvas apsaugo nuo elektromagnetinės spinduliuotės. Į narvo vidų draudžiama kišti pirštus, elektronikos prietaisus ar dėti bet kokius kitus daiktus. Lankytojams, turintiems širdies stimuliatorius ir gyvybės palaikymo įrangą, draudžiama naudotis Van de Graaffo generatoriumi (eksponatas „Elektrostatinio krūvio generavimas“). Skaitykite įspėjamuosius ženklus, esančius prie eksponatų.

2. AR ETM GALIMA NEMOKAMAI APLANKYTI PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ?

Taip, ETM galima nemokamai aplankyti paskutinį mėnesio sekmadienį. Visą paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai lankomų muziejų sąrašą galite rasti čia.

3. AR ETM YRA VALSTYBINIS MUZIEJUS?

Ne, Energetikos ir technikos muziejus yra savivaldybės muziejus. Muziejaus juridinis statusas yra viešoji įstaiga (oficialiuose raštuose – VšĮ Lietuvos energetikos muziejus). Aukščiausias sprendimus priimantis organas yra visuotinis muziejaus dalininkų susirinkimas. Daugiau apie muziejų skirstymą.

4. AR ETM DIRBA VALSTYBINIŲ ŠVENČIŲ DIENOMIS?

Ne, valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba. Valstybinių švenčių išvakarėse muziejus uždaromas 1 valanda anksčiau.

5. AR GALIMA REZERVUOTI DATĄ IR LAIKĄ EDUKACIJAI PAGAL KULTŪROS PASO PROGRAMĄ, JEI SISTEMOJE REZERVACIJOS PASIRINKIMAS NĖRA SUKURTAS?

Taip, jei Jūsų norimu laiku muziejaus edukacinės erdvės nėra užimtos. Paskambinkite mums +370 5 275 4312 ir, esant galimybei, suderinsime norimą laiką ir datą asmeniškai.

6. PLANUOJAME Į MUZIEJŲ ATVYKTI SU GRUPE SAVARANKIŠKAM LANKYMUISI. AR TURIME PRANEŠTI IŠ ANKSTO?

Jūsų ir kitų lankytojų patogumui rekomenduojame apie grupių vizitus pranešti iš anksto tel. +370 5 275 4312. Taip būsime pasiruošę Jūsų atvykimui.

7. AR GALIU Į ETM ATVYKTI SU ŠUNIMI?

Taip, į muziejų galima atsivesti šunis, jei jie netrukdys kitiems tuo metu muziejuje esantiems lankytojams. Sulaukus lankytojų nusiskundimų, muziejaus darbuotojai turi teisę paprašyti pereiti į kitą muziejaus ekspoziciją.

8. AR ETM BUS ĮDOMU MANO KETURMEČIAM VAIKUI?

Taip! Nesudėtingus užsiėmimus su muziejaus gidu vedame vaikams nuo 4 m. amžiaus. Energetikos ir technikos muziejuje didelę dalį eksponatų galima ir netgi būtina liesti, tad čia įdomu net ir patiems mažiausiems, kuriems esame įrengę ETM Vaikų stotelę.

9. AR ETM GALIMA FOTOGRAFUOTI IR FILMUOTI?

Taip, muziejuje galima fotografuoti ir filmuoti asmeniniais tikslais. Skatiname žymėti mus socialiniuose tinkluose (@etmvilnius „Instagrame“). Komercinės fotosesijos ir filmavimai turi savo įkainius ir tvarką.

10. AR ETM TURI AUTOMOBILIŲ STOVĖJIMO AIKŠTELĘ?

Ne, atvykę į muziejų automobiliu, jį galite pasistatyti Vilniaus miesto parkavimo zonoje. Šalia įėjimo į Energetikos ir technikos muziejų yra raudonoji parkavimo zona.

11. AR ETM YRA LIFTAS?

Taip, atnaujinant muziejų ir siekiant didinti ekspozicijų prieinamumą žmonėms su negalia bei šeimoms su mažais vaikais, muziejuje buvo įrengtas liftas. 

12. AR ETM TURI SENOVINIŲ AUTOMOBILIŲ EKSPOZICIJĄ?

Ne, Transporto ekspozicija Energetikos ir technikos muziejuje veikė iki 2018 m. kovo mėnesio. Prasidėjus muziejaus renovacijai senoviniai automobiliai buvo grąžinti kolekcininkams, o Transporto ekspozicijos priestatas demontuotas. Senosios ekspozicijos vietoje šiuo metu statoma nauja požeminė ekspozicinė erdvė. Joje 2022 m. įsikurs Virsmo salė, skirta energetikai – energijos išgavimo, kaupimo, perdavimo ir vartojimo temoms.

13. AR ETM YRA DAIKTŲ SPINTELĖS?

Taip, atvykę į muziejų kuprines ar kitus asmeninius daiktus galite palikti pirmame aukšte esančiose rakinamose spintelėse. Vertingus daiktus prašome pasiimti su savimi – Muziejaus personalas už paliktus daiktus neatsako.

Neradote atsakymo į Jums aktualų klausimą? Parašykite arba paskambinkite mums!
[email protected] | +370 5 275 4312.

Skip to content