Skip to content

IKIMOKYKLINUKAMS

EDUKACINĖ PROGRAMA „FIGŪROS APLINK MUS“

30 min.

Visą mus supantį pasaulį sudaro įvairios geometrinės ir erdvinės figūros. Jas kasdien matome namuose, gatvėje, darželyje ir mokykloje – jų yra visur! Edukacijos metu išmoksime atskirti geometrines ir erdvines figūras, įvardyti jų savybes ir, jungdami skirtingas figūras, kursime naujus objektus, ugdysime kūrybiškumą, erdvinį ir loginį mąstymą.

TEMINĖ EKSKURSIJA „TECHNIKOS MOKSLAS IR TECHNIKA VAIKAMS“

45 min.

Ekskursijos metu aplankysite interaktyvią, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusią ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais susipažinsite su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais.

Ši teminė ekskursija gali būti pritaikyta vaikams nuo 4 m.

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo(-os) bilietą. 

Edukacinė programa „Eureka!“

30 min

Animaciniuose filmukuose ir komiksuose mokslininkai dažnai vaizduojami kaip ekscentriški, sudėtingais terminais kalbantys keistuoliai. Norime sugriauti šį įvaizdį ir edukacinės programos „Eureka!“ dalyvius kviečiame pačius tapti mažaisiais mokslininkais ir pajusti atradimo džiaugsmą susipažįstant su fizikos reiškiniais mūsų kasdienybėje. Edukacijos metu vaikams suprantama kalba paaiškinama, kodėl svarbus ir kur pritaikomas fizikos mokslas, kas yra elektra ir kuo mūsų namuose laidais tekanti energija skiriasi nuo žaibo, kodėl Žemė yra milžiniškas magnetas, kodėl vaivorykštės spalvos visad išsirikiavusios vienoda tvarka ir dar daug kitų įdomybių.

Edukacinė programa „Kaip atsiranda spalvos?“

30 min

Kodėl dangus mėlynas? Tai – klausimas, kurį tenka išgirsti veikiausiai kiekvienam tėčiui, mamai ir kitiems šeimos nariams. Edukacijos dalyviai ne tik išsiaiškins šį rebusą, bet ir sužinos apie kitus su šviesa susijusius reiškinius: vaivorykštės susidarymą, atspindžio dėsnį ir šešėlius. Užsiėmimo metu atliekamos įtraukiančios užduotys, vaikai dalyvauja šešėlių teatro pasakos sekime spalvotų šešėlių kambaryje.

Ekskursijos ir edukacijos užsakomos antradieniais–sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.30 tel. (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected].

Ekskursijų dalyviai taip pat turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą.

Skip to content