Skip to content

teslos dirbtuvės

Energetikos ir technikos muziejuje veikia techninės kūrybos būrelis 1417 m. moksleiviams „Teslos akademija“. Užsiėmimai vyksta dirbtuvėse, kurios pavadintos išradėjo, fiziko, mechanikos ir elektros inžinieriaus Nikola Teslos garbei.

Ką veikiame jų metu? Mokomės naudotis tokiomis šiuolaikinėmis technologijomis kaip 3D spausdintuvai, plataus formato ploteris, mikrovaldikliai ir kita elektronika. Susipažinę ir įvaldę įrangą, gaminame pasirinktą daiktą: nuotrauką-šviestuvą, išmaniųjų namų sistemą ar muziejaus eksponatą. Pabaigę „Teslos akademiją“ dalyviai įgija programavimo, litavimo ir elektronikos pagrindus.

Techninės kūrybos būrelis lavina inžinerinį mąstymą ir kompetencijas, kūrybiškumą, yra orientuotas į užsibrėžtų tikslų įgyvendinimą, problemų sprendimą ir mokymąsi per praktiką. Būrelyje vadovaujamasi neformalaus švietimo principais – moksleiviai išmėgina įvairias technologijas, atranda savo domėjimosi sritį ar nuo pat pradžių gilina žinias pasirinktoje srityje: inžinerijoje, elektronikoje, programavime. Vadovavimas užsiėmimams yra lankstus ir pritaikytas prie kiekvieno moksleivio turimų žinių bei poreikių. Būrelio vadovas – elektronikos inžinierius ir elektronikos dirbtuvių kuratorius Andžej Kuldoš.

Kodėl verta dalyvauti „Teslos akademijoje“?

 • Dirbtuvės aprūpintos naujausia įranga;
 • Integruoti inžinerijos, elektronikos, programavimo užsiėmimai;
 • Dėmesys kiekvieno moksleivio poreikiams ir žinioms;
 • Derinamas individualus ir komandinis darbas;
 • Mokymasis per praktiką;
 • Veiklos vyksta autentiškoje erdvėje – istorinėje Vilniaus centrinėje elektrinėje;
 • Kompetentingas vadovas.

„Teslos akademijos“ programa:

 • Įvadinis užsiėmimas apie 3D spausdintuvus. Susipažinsime su penkiais FDM technologijos ir vienu SLA technologijos 3D spausdintuvu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime darbą su programine įranga, eksperimentuosime.
 • Įvadinis užsiėmimas apie plataus formato ploterį. Susipažinsime su plataus formato ploteriu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis, eksperimentuosime.
 • Įvadinis užsiėmimas apie elektroniką. Susipažinsime su įvairiais mikrovaldikliais ir jutikliais, sužinosime, kokiu būdu jie valdomi ir programuojami, išmoksime saugaus darbo su elektronikos komponentais. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis. Praktinės elektronikos dirbtuvės pasiskirstę į mažas grupeles mokysimės programuoti mikrovaldiklius, naudotis jutikliais ir kita elektronika, eksperimentuosime.
 • Atviri užsiėmimai. Techninės kūrybos projekto įgyvendinimas. Naudodamiesi įgytomis žiniomis ir įgūdžiais kiekvienas individualiai arba grupėse įgyvendinsime pasirinktą techninės kūrybos projektą.
 • Projektų pristatymas ir „Teslos akademijos“ diplomų įteikimas. Pristatysime atliktus projektus draugams ir kuratoriui, aptarsime kilusius iššūkius ir patirtą sėkmę.

Užsiėmimai vyksta 2 kartus per savaitę po 2 ak. val. 

Kaina – 110 eur/mėn. 90 eur/mėn. (Programai taikoma Vilniaus miesto savivaldybės neformalaus ugdymo krepšelio nuolaida – 20 eur/mėn.)

Išankstinė registracija – čia. Vietų skaičius: 20.

Daugiau informacijos: [email protected].

Skip to content