Skip to content

Arturo Bukausko paskaita „Animacija ir išplėstinė realybė“

Gruodžio 11 d. 17 val. Energetikos ir technikos muziejuje vyks docento Arturo Bukausko paskaita „Animacija ir išplėstinė realybė“.

Judančio vaizdo tyrėjas, docentas, Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojas Arturas Bukauskas pasakos, kas yra animacija išplėstinėje realybėje. Ar gali būti, kad su daiktais užmezgame papildomus santykius, kuriuos ir suprantame kaip animaciją? Gal animacija slepiasi mūsų žvilgsnyje ir yra mūsų sąmonės savybė?

Paskaitos metu peržiūrėsime VDA animacijos studentų išplėstinės realybės darbus.

Kino režisierius A. Bukauskas gyvena ir dirba Vilniuje. Baigęs Justino Vienožinskio dailės mokyklą jis susidomėjo, kokią įtaką kūrybai daro mokslas ir technologijos, todėl įstojo studijuoti fizikos. Vėliau studijavo animaciją, režisūrą Rusijos kinematografijos institute (VGIK), įkūrė savo studiją ir dėsto studentams.

Renginys nemokamas. Dalyvavimas renginiuose – su galimybių pasu.

Būtina išankstinė registracija.

Paskaita yra Energetikos ir technikos muziejaus projekto „Animacija: judesio iliuzija, gyvybės įkvėpimas“ dalis. Projektas skirtas skatinti domėjimąsi animacijos menu. Jo metu taip pat vyks Ilja Bereznicko paskaita „Kaip sukurti animacinį filmą?“ ir animacijos dirbtuvės – zootropų gamyba.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Partneriai: Lietuvos kino centras, Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Lietuvos radijo ir televizijos archyvas. Už filmus dėkojame Valentui Aškiniui.

Skip to content