Skip to content

Gegužės 12 d. atidaroma paroda „Pramonės naratyvai Lietuvos plakatuose“

PARODA PRATĘSIAMA IKI GRUODŽIO 30 DIENOS IMTINAI.

Didelė mūsų aplinkos dalis yra susijusi su pramone. Tai, ką naudojame, ką vartojame, kuo vilkime, ką veikiame, net ir tai, apie ką mąstome ir ko norime. Kiekvienas naujas produktas – gyvenimo kokybę gerinantys daiktai, modernesnė technika, švaresnė aplinka, malonumą suteikiantis darbas – mums siūlo idealaus gyvenimo ir sėkmės vizijas. Kasdienė regima aplinka tik dar labiau skatina įsikibti pažangos idėjos ir dirbti – ne veltui pramonę apibūdinanti industria lotynų kalboje reiškią uolumą, veiklumą.

Plakatas – ideali pramoninio veiklumo komunikavimo forma: viešai matomas, greitai pagaminamas, gausiai tiražuojamas. Plakatai vaizdingai liudija gyvenimą: ateikite į parodą ar į koncertą, išbandykite naują muilą, įsigykite naują knygą, balsuokite už plakate besišypsantį politiką, dirbkite ir kurkite ateitį kartu. Plakatai atskleidžia ir mažiau akivaizdžias kasdienybės ir istorijos formas: Lietuvos visuomenės daugiakultūriškumą, moterų įsitraukimą į oficialiąją darbo rinką, ne kartą pasikeitusią šalies politiką ir kita.

Parodoje „Pramonės naratyvai Lietuvos plakatuose“ pristatoma trijų skirtingų laikotarpių – nepriklausomos Lietuvos, Antrojo pasaulinio karo ir pirmųjų antrosios sovietinės okupacijos dešimtmečių – vizualinė produkcija atskleidžia, kaip per 40 metų vystėsi ir keitėsi tiek Lietuvos pramonė, tiek šalies gyventojų kasdienybė.

Paroda atidaroma 05 12 ir veiks iki 10 24. Parodos lankymas – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.
Nuoroda į parodą muziejaus Facebook paskyroje.

 

Parodos kuratoriai: Vladas Burokas ir Viktorija Smailytė
Parodos architektės: Greta Vileikytė ir Aldona Majakovaitė
Parodos dizainerė: Skaistė Balkytė

Partneriai: Lietuvos nacionalinis muziejus (National Museum of Lithuania), Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“, Lietuvos centrinis valstybės archyvas – Lithuanian central state archives, Lietuvos ypatingasis archyvas (Lithuanian Special Archives), Mažosios Lietuvos Istorijos Muziejus

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Skip to content