Skip to content

Balandžio 22 d. atidaroma Aido Mikelėno paroda „Drobė mieste“

Balandžio 22 d. 17 val. Energetikos ir technikos muziejaus Kondensatorių salėje atidaroma Aido Mikelėno paroda „Drobė mieste“.

Joje eksponuojama dailininko aliejinė tapyba ant drobės ir akvarelė. Urbanistiniai peizažai, pasaulio miestų konstrukcijų žaismas – darbuose atsispindi metropolių architektūra ir jų istorijos šešėliai. Galima įžvelgti senosios ir šiuolaikinės architektūros sąlytį, ne tik architektūrinėse formose, bet ir žmogaus veiklos padariniuose, tokiuose kaip graffiti menas, parduotuvių iškabos ar vandens bokštai.

A. Mikelėno drąsiai naudojama faktūra – išraiškos forma konstrukcijos efektui išgauti. Spalviškai kūriniai primena grafikos darbus, vyrauja balta, juoda, ruda, geltona spalvos. Ekspresyvūs potėpiai derinami su grafiška linija, tai suteikia unikalią stilistiką, braižą.

Kūriniuose vaizduojami JAV, Lietuvos ir kitų Europos miestų vaizdai bei jų interpretacijos. Kūrėją visada žavi miestų architektūra, jos formos, konstrukcijos, fragmentai, žmonės, miestų dvasia. Miestuose atsispindi kiekvienos šalies architektūrinės tradicijos, senosios ir šiuolaikinės architektūros sintezė, daugiakultūriškumas, juos kuriančių žmonių kūrybiškumas.

Paroda eksponuojama Energetikos ir technikos muziejaus Kondensatorių salėje. Šią eksponavimo erdvę autorius pasirinko dėl netradicinių, neįprastų formų, salėje esančių autentiškų konstrukcijų. Urbanistinės erdvių formos, agregatai ir vamzdynų labirintai turi sąsajų su autoriaus tapybos kūrinių idėjomis. Pagrindinė parodos idėja – urbanistinės kasdienybės vaizdavimas akimirkoje, architektūros ir miesto konstrukcijų fragmentų fiksavimas.

A. Mikelėnas – akvarelės, aliejinės tapybos ir vitražo menininkas. Iš Kauno kilęs A. Mikelėnas mokėsi Juozo Naujalio meno mokykloje. Pažintis su žinomu lietuvių tapytoju, pedagogu Alfredu Šatu darė įtaką mokinio tapybos braižui ir stiliui. Baigęs dailės mokyklą A. Mikelėnas mokėsi Vilniaus dailės akademijoje, kur studijavo vitražą. Meninis išsilavinimas paskatino atrasti savitą ir unikalų kūrybos stilių, kuris atsispindi tapyboje, akvarelėje bei vitražuose. Autorius įkvėpimo semiasi iš architektūrinės, kultūrinės ir kasdienės aplinkos, kūryboje dominuoja ekspresyvus stilius, ryškios spalvos, grafinės linijos. 2016–2021 m. A. Mikelėnas gyveno ir kūrė Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, JAV, surengė personalinių parodų. Šiuo metu jis dirba Vilniuje.

 

◾ Paroda veiks balandžio 22–gegužės 30 dienomis.
◾ Parodos atidarymas – balandžio 22 d. (penktadienį), 17 val.
◾ Įėjimas į parodos atidarymą – laisvas. Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą. 

Skip to content