Skip to content

Balandžio 25 d. – diskusija „Branduolinės pramonės palikimas kaip kultūros paveldas“

Balandžio 25 d., Energetikos ir technikos muziejuje įvyks viešas projekto pristatymas – diskusija visuomenei „Branduolinės pramonės palikimas kaip kultūros paveldas“. Joje dalyvaus Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriai, Visagino savivaldybės, Ignalinos atominės elektrinės ir Energetikos ir technikos muziejaus atstovai.

Diskusija yra vienas iš baigiamųjų tarptautinio projekto „NuSPACES. Branduolinės erdvės: atominio kultūros paveldo bendruomenės, materialumai ir vietovės“ renginių. Branduolinė pramonė, kaip technologinis ir kultūrinis reiškinys, suformavo XX amžių, todėl jos materialaus ir nematerialaus palikimo išsaugojimas yra svarbus uždavinys.

Diskusijos metu siūlysime aptarti pagrindinį Lietuvos branduolinį objektą, Ignalinos atominės elektrinę, iš kultūros paveldo perspektyvos, klausdami, kuo ji gali būti naudinga siekiant perduoti politiškai ir fiziškai sudėtingą praeities palikimą ateities kartoms. Bus keliamas klausimas, kas apskritai sudaro atominį kultūros paveldą ir kuo jis galėtų būti naudingas skirtingoms visuomenės grupėms.

Diskusijos moderatorė – Vilniaus universiteto prof. Marija Drėmaitė.

Dalyviai:
Mykolas Bistrickas (Energetikos ir technikos muziejaus vadovas),
Erlandas Galaguz (Visagino savivaldybės meras),
Valdas Ledzinskas (Ignalinos AE Veiklos planavimo skyriaus vadovas),
Robertas Motuzas (Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojas),
dr. Eglė Rindzevičiūtė (Kingstono universiteto mokslininkė, Londonas).

Pradžia – 17.00 val.
Trukmė – 1.30 val.
◾ Renginys nemokamas

Skip to content