Skip to content

Birželio 7 d. – Kultūros naktis Energetikos ir technikos muziejuje

Birželio 7 d. Energetikos ir technikos muziejuje vyks Kultūros nakties renginiai: „Ekskursija „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“, ekskursija „Žygis į istoriją“ atnaujintoje stogo terasoje „Elektrinė“, orientacinės varžybos, naujos instaliacijų parodos „Drugelio likimas“ pristatymas, programa „Eksponatai palieka vitrinas“ bei moksliniai eksperimentai. Muzika dalinsis DJ Opeeyus ir Coben8. Nemokamas muziejaus lankymas – nuo 18.30 iki 23 val. vakaro.

Kultūros naktis ETM

PROGRAMA

18.30–19.15 val. – Ekskursija „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“. Pasivaikščiojimo metu susipažinsite su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui.
18.45–19.30 val. – Ekskursija „Žygis į istoriją“ atnaujintoje stogo terasoje „Elektrinė“. Nuo čia atsiveria įspūdinga sostinės panorama, o ekskursijos metu ETM gidė papasakos apie Vilniaus modernėjimo istoriją ir svarbiausius išradimus: telegrafą, televiziją bei elektrą.
19.00–19.30 val. – Instaliacijų parodos „Drugelio likimas“ pristatymas. Kelionės laiku tema – globali ir visą žmoniją paliečianti sritis. Šiandien, greitai vykstant technologinei kaitai norisi sustoti ir užduoti klausimą – kokia gi yra tikimybė keliauti laiku? Šį klausimą nagrinėsime šviesų projekcijų apgaubtų instaliacijų fone. Parodą papildys mokslinės fantastikos seriale „Dark“ (liet. „Tamsa“) skambančios Agnes Obel kūrinių aranžuotės.
19.30–20.30 val. – Orientacinės varžybos „Senoji elektrinė gyvai: laiko laboratorija”. Orientuodamiesi po istorinį pastatą atrasite jį netikėtu rakursu, susipažinsite su elektrinės įranga bei kitais svarbiais Energetikos ir technikos muziejaus eksponatais! Žaidimas skirtas suaugusiesiems ir šeimoms.

Orientacinės varžybos „Senoji elektrinė gyvai: laiko laboratorija”

19.00–22.00 val. – Esant geram orui, stogo terasoje muzika dalinsis DJ Opeeyus ir Coben8Back–to–back“.
21.00–21.45 val. – Ekskursija „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“.
22.00–23.00 val. – Orientacinės varžybos „Senoji elektrinė gyvai: laiko laboratorija”.

Moksliniai eksperimentai

18.30–23.00 val. – Moksliniai eksperimentai. Eksperimentuosime skystu azotu, maišysime buityje randamas medžiagas, gaminsime (Ne)Niutoninį skystį, stebėsime ugnies viesulą ir laikysime ugnį delne.
18.30–23.00 val. – Eksponatai palieka vitrinas Turbinų salėje. Po apsauginiu stiklu ir fonduose apgyvendinti Energetikos ir technikos muziejaus eksponatai Kultūros naktį išvys mėnulio šviesą. Įdomiausius technikos eksponatus apžiūrėsime, išbandysime, o apie kai kuriuos daiktus ir paspėliosime – kam jie skirti?

Kultūros naktis 2023 m.

Muziejaus darbo laikas Kultūros naktį: 18.30–23.00 val.
Renginiai nemokami.

Virsmo salė ir paroda „Archimedas ir jo laikas“ Kultūros naktį bus uždarytos.
Dienos metu muziejaus lankymas mokamas.

Visa Kultūros nakties renginių programa – kulturosnaktis.lt.

Skip to content