Skip to content

DISKUSIJA „IŠŠIFRUOJANT TARYBŲ LIETUVOS KRONIKAS“

Energetikos ir technikos muziejuje, rugsėjo 21 d. 17.30 val., rengiama nemokama diskusija „Iššifruojant Tarybų Lietuvos kronikas“, kuri padės geriau suprasti propagandos reikšmę ir mastus praeityje bei dabar.

Šiandieninės geopolitinės situacijos bei vis aštrėjančios propagandos, nukreiptos prieš Lietuvą, akivaizdoje itin aktualu išmokti atpažinti klaidingą informaciją ir gebėti kritiškai ją įvertinti. Pasiremdami „Tarybų Lietuvos“ kronikų pavyzdžiu, diskusijoje dalyvausiantys pranešėjai pristatys savo įžvalgas apie propagandą, jos veikimo būdus ir raišką kultūrinėje, socialinėje bei ekonominėje aplinkoje. „Tarybų Lietuva“ – kino žurnalas, rodytas kone per visą Lietuvos okupacinį laikotarpį, apėmė visas minėtas gyvenimo sferas, todėl šie filmai tampa tarsi propagandos pavyzdžiu, siekiant suprasti bei atpažinti propagandinius tekstus bei filmus.

Diskusijos pradžioje kino istorikas, KINFO.LT tekstų autorius Audrius Dambrauskas pasakos apie kronikų atsiradimo priežastis, tarpukario Lietuvos propagandą ir jos kūrėjus. Istoriko nuomone, pažintis su įvairių laikotarpių propaganda padės tiksliau suprasti, kaip anuomet buvo suvokiamos sovietinę kasdienybę vaizdavusios kino kronikos. Sovietinės ir šių dienų Rusijos skleidžiamos propagandos panašumus pranešime  „Sovietinė ir modernioji Kremliaus propaganda: panašumai ir skirtumai“ pristatys žurnalistas, politikos apžvalgininkas, dr. Viktoras Denisenko. Propagandos pėdsakus šių dienų informaciniame kare diskusijos dalyviams apibūdins Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai, kurie itin dažnai susiduria su propagandos keliamais pavojais, bei padeda visuomenei suprasti, kas yra informacinis karas. Diskusiją moderuos istorikas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas – Karolis Zikaras.

Energetikos ir technikos muziejus kviečia visus, besidominčius šia tema, išsakyti savo nuomonę bei išgirsti naudingas specialistų įžvalgas. Diskusijos partneriai – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejus, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos.

Kontaktinis asmuo: Energetikos ir technikos muziejaus gidė Živilė Simutytė, mob. 862211609, tel. 852754312, el. p. [email protected]

Diskusijos programa

Renginys nemokamas!
Skip to content