Skip to content

Energetikos ir technikos muziejuje – festivalio „Muzika erdvėje“ garso instaliacija „Green paradise“

Energetikos ir technikos muziejuje rugsėjo 12–15 dienomis bus pristatytas vienas iš festivalio „Muzika erdvėje“ kūrinių – suomių kompozitoriaus Alejandro Olarte garso instaliacija „Green Paradise“ (liet. „Žaliasis rojus“).

Iš Skandinavijos kūrėjas atveža mums taip pat aktualią temą: gamtos, ekologijos bei technologijų, energetikos priešprieša. Šiaurės šalys, ypač Suomija, vadinamos „žaliuoju rojumi“. Tokia etiketė kabinama dėl šių šalių politikos ir aukšto visuomenės sąmoningumo aplinkos apsaugos srityje. Tačiau autorius pastebi, kad ir Suomijoje, ir visame pasaulyje augant šiuolaikinių technologijų naudojimui, visuomenė tampa priklausoma nuo didelio energijos ir elektros kiekio. Šių augančių elektros energijos poreikių patenkinimas yra didelis iššūkis mūsų išlikimui, dėl ko negalime kaltinti vien technologijos. Pati gamta, akmuo, kūnas, augalas, gėlė gali būti vertinami kaip labai aukšta technologijos forma, saugojanti ir apdorojanti energiją bei duomenis. Pavyzdžiui, fotosintezė yra nuostabi energijos transmutacija, kuri įkvepia, ir turėtume ją kopijuoti. Akmuo gali ilgus metus saugoti didelį kiekį duomenų. Todėl pagrindinis instaliacijoje keliamas klausimas: ar mes pradėsime suvokti gamtą ir technologijas, atsisakydami savo senų įsitikinimų, kad pasiektume taikų planetos sambūvį, suderintą su gamtos jėgomis? Ar vis dėlto atsisakytume savo namų ir ateities, vedini klaidingos politikos? Energetikos ir technikos muziejus, įsikūręs buvusios elektrinės patalpose, yra puiki vieta apmąstyti šiuos aspektus, užduoti klausimus ir įsivaizduoti galimus sprendimus bei alternatyvas, taip pat atsigręžti į savo praeitį ir projektuoti ateitį, svajojant apie žaliąjį rojų.

Garso instaliaciją, įsigijus muziejaus bilietą, galima aplankyti rugsėjo 12–14 dienomis, nuo 10 iki 20 val. kiekvieną dieną. Sekmadienį, rugsėjo 15 d., 14 val. įvyks susitikimas su kompozitoriumi, kurio metu autorius plačiau pristatys nagrinėjamą temą bei savo kūrinį.

Festivalis „Muzika erdvėje“ šiais metais nagrinėja visuomenėje paplitusius stereotipus. Instaliacijose bei performansuose, pasklidusiuose po skirtingas Vilniaus miesto vietas, kompozitoriai nagrinėja temas nuo moderniosios tėvystės iki energetikos.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos rasite „Muzika erdvėje“ feisbuko paskyroje ir organizatorių tinklalapyje: www.menogenas.lt

Organizatorių pranešimas

Skip to content