Skip to content

Energetikos ir technikos muziejuje prasidėjo renginių ciklas „Pažink Šnipiškes“

Rugsėjo 6 d., penktadienį Energetikos ir technikos muziejuje atidarytas renginių ciklas „Pažink Šnipiškes“. Susirinkusius svečius sveikino projekto vadovė, Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų kuratorė Viktorija Smailytė ir vienas iš projekto dalyvių – miesto žaidimų ir tyrimų laboratorijos „Laimikis.lt“ direktorius Julius Narkūnas.

Atidarymo renginio svečiai pirmieji turėjo galimybę apžiūrėti Šnipiškių fotografijų parodą, kurioje – istorinių Šnipiškių fotografijų serija ir savitą žvilgsnį į Šnipiškes atskleidžiantys Sauliaus Žiūros, Imanto Selenio ir Juliaus Narkūno bei Jekaterinos Lavrinec fotografiniai projektai.

Po parodos atidarymo lankytojai buvo kviečiami pasilikti kino seansui: parodytas jaunosios kartos režisieriaus, šnipiškiečio Pijaus Čeikausko trumpametražis dokumentinis filmas „Šventa Rutina“ – vizualus pasakojimas apie dangoraižiais apsuptose Šnipiškėse vykstančius reiškinius. Renginių ciklo „Pažink Šnipiškes“ metu muziejaus lankytojai dar turės galimybę išvysti filmą.

Renginių programoje taip pat: dokumentinio filmo „Šanxai banzai“ peržiūra su režisiere Jūrate Samulionyte, ekskursijos „Senuoju Ukmergės plentu“ ir „Kalvarijų gatvės istorijos“su „Gatvės gyvos“ gidu A. Kazlausku, pasivaikščiojimas po medines Šnipiškes su vietos gyventoja A. Nazaroviene, dr. A. Ambrulevičiūtės, D. Junevičiaus, dr. L. Lempertienės, dr. R. Stankevičienės, dr. J. Lavrinec ir Vilniaus miesto vyr. architekto M. Pakalnio viešos paskaitos apie Šnipiškes.

Visą renginių programą galima rasti: https://etm.lt/pazink-snipiskes/

Galerijoje – atidarymo akimirkos. 
Nuotr. Martynos Bakaitės

Projektą finansuoja

Skip to content