Skip to content

Energetikos ir technikos muziejus prisideda prie LRT akcijos – radijo imtuvų instaliacijos, skirtos Baltijos kelio 30-mečiui

Šiandien sovietmečiu Rygoje gamintas ir daugelio lietuvių namuose turėtas radijo imtuvas „VEF 202“ iškeliavo į Lietuvos radijo ir televizijos būstinę. Tokiu būdu Energetikos ir technikos muziejus prisidėjo prie Baltijos kelio 30-mečiui skirtos akcijos, kurios metu renkami nebenaudojami radijo aparatai, o iš jų rugpjūčio 23 dieną Vilniuje, Katedros aikštėje bus sukurta meninė instaliacija.

Būtent radijo imtuvai 1989-aisiais buvo medija, kvietusi Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones taikiam Baltijos kelio protestui.

Kaip sakė LRT vyresnioji projektų vadovė Justina Vaitkevičiūtė, akcijai sunešta jau per tūkstantį radijo imtuvų. Tikimasi, kad per paskutines dienas jų kiekis dar išaugs. Savo nebenaudojamus radijo aparatus iki rugpjūčio 12 d. galima atnešti į bet kurį Lietuvos pašto skyrių arba tiesiai į LRT.

Kartu su Justina nusifotografavome prie kardelio – Baltijos kelio 30-ečio simbolio, sukurto dailininko Žygimanto Amelyno.

Kviečiame muziejaus bičiulius dalyvauti iniciatyvoje ir prisidėti prie didžiausios radijo imtuvų dekoracijos šalyje rekordo pagerinimo!

Daugiau apie akciją LRT mediatekoje

 

Skip to content