Skip to content

#EnergySmartSTART padės pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams

Įvairias energetikų iniciatyvas vienijanti programa #EnergySmartSTART pradeda bendradarbiavimą su „mokosi.lt“ ir nuo šių metų rudens siūlo nemokamas nuotolines fizikos bei matematikos pamokas abiturientams. Registruotis į nemokamas pamokas šį kartą kviečiami tie abiturientai, kurie ruošiasi laikyti fizikos ir (ar) matematikos valstybinius brandos egzaminus bei mokosi regionuose. Projekto partneriai tikisi, kad tai paskatins daugiau moksleivių rinktis minėtus egzaminus bei juos išlaikyti aukštesniais balais.

„Inžinierių ir technologų paklausa kasmet vis auga – prognozuojama, kad iki 2030 m. vien Lietuvai reikės mažiausiai 2500 kvalifikuotų šių sričių specialistų. Energetikos sektoriuje jų trūkumą jaučiame jau šiandien, todėl #EnergySmartSTART programa siekiame paskatinti rinktis elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis. Įgyvendiname įvairias iniciatyvas, kurių metu moksleiviams ir studentams organizuojame ekskursijas, susitikimus su specialistais, steigiame stipendijas. Matydami problemą, šiemet nusprendėme skirti daugiau dėmesio abiturientams ir drauge su partneriais „mokosi.lt“ suteikiame galimybę papildomai mokytis fizikos bei matematikos modulių ir taip geriau pasiruošti šių dalykų valstybiniams brandos egzaminams“, – teigia programos #EnergySmartSTART vadovė Giedrė Žlibinienė.

Abiturientai, norintys papildomai mokytis fizikos ir matematikos, kviečiami registruotis programos puslapyje, adresu www.energysmartstart.lt. Registruotis šiemet kviečiami tie abiturientai, kurie mokosi regionuose, t. y., visi, išskyrus penkių didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – moksleiviai. Taip norima paskatinti regionuose gyvenančius moksleivius, kurie paprastai ne taip dažnai renkasi laikyti minėtus valstybinius egzaminus ar neturi galimybių jiems tinkamai pasiruošti.

„Vienas iš projekto tikslų – užtikrinti galimybes mokiniams, kurie iki šiol susidurdavo su didesniais sunkumais ieškodami mokytojų, galinčių padėti geriau pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams. Iš viso moksleiviams siūlysime 500 nuotolinių pamokų paketų, kuriuos sudarys aštuonis mėnesius trunkantis 32 pamokų ciklas, tai yra, po vieną pamoką per savaitę. Abiturientai galės rinktis fizikos arba matematikos pamokas, o esant poreikiui – mokytis abiejų dalykų. Pamokos prasidės jau spalio pirmą savaitę, tad kviečiame nieko nelaukti ir pasinaudoti galimybe – registruotis!“, – ragina G. Žlibinienė.

Pasak „mokosi.lt“ vadovės ir Lietuvos EdTech asociacijos valdybos pirmininkės Jurgitos Jaruševičienės, nuotolinės pamokos – puikus sprendimas norint sujungti mokytojus ir mokinius, gyvenančius skirtinguose miestuose. Tokie sprendimai leidžia net ir atokesniuose Lietuvos kampeliuose gyvenantiems mokiniams rasti geriausius savo srities specialistus. Be to, mokydamiesi nuotoliniu būdu, mokiniai taupo laiką ir gali jungtis į pamoką iš bet kokios jiems patogios vietos.

„Žinoma, tai ne vieninteliai projekto pliusai. Nuotolinių pamokų metu naudojame daug skaitmenizuoto turinio, todėl tokios pamokos yra daug produktyvesnės ir labiau įtraukiančios nei kontaktinės“, – priduria J. Jaruševičienė.

Energetikos bendrovės „Ignitis grupės“ drauge su kitais energetikais inicijuota informacinė platforma #EnergySmartSTART yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, aktyviai galvojantiems apie profesinį kelią energetikoje bei norintiems iš arčiau susipažinti su šia sritimi. Programa siekiama sudominti ir įtraukti žmones į energetikos kūrimą, paskatinti būti energetiškai sumaniais, populiarinti energetikos sektoriui strategiškai svarbių studijų krypčių pasirinkimą. Programa apima įvairias iniciatyvas – moksleivių ekskursijas į energetikos objektus, lektorių vizitus Lietuvos mokyklose ir kt.

6–11 kl. moksleivius kviečiame dalyvauti nemokamoje edukacijoje „#EnergySmartSTART klasė“ Energetikos ir technikos muziejuje ir sužinoti apie atsinaujinančius energijos išteklius. Registracija – tel. +37052754312 arba el. paštu [email protected].

Skip to content