Skip to content

ETM atsinaujinimo žinios: muziejus vėl priima lankytojus, darbų pabaiga numatoma 2020 m.

Balandžio 16 d. Energetikos ir technikos muziejus ir vėl atvėrė duris lankytojams įprastomis darbo valandomis – nuo 10:00 iki 18:30 nuo antradienio iki šeštadienio.

Atlikti darbai

Pasibaigusio renovacijos etapo metu pradėtos formuoti būsimos naujos edukacinės erdvės ir dirbtuvės cokoliniame muziejaus aukšte, atlikti daliniai grindų, sienų ir lubų apdailos darbai, o muziejaus stogas paruoštas būsimos apžvalgos aikštelės įrengimui. Taip pat pradėta statyti nauja 100m² lankytojų aptarnavimo erdvė, kurioje 2020 m. įsikurs ir kavinė bei muziejaus parduotuvėlė.  

Didžiausi pokyčiai įvyko muziejaus administracinėse patalpose, tad didesnių pasikeitimų ekspozicinėse erdvėse kol kas neįvyko. Nuolatiniai muziejaus lankytojai pastebės, kad pasikeitė ekspozicijos „Naujakurio būsto. Ateitis prieš 50 metų“ vieta: iš didžiojo balkono ši lankytojų itin pamėgta muziejaus erdvė asmenukėms persikėlė į ekspozicijos „Pagaminta Vilniuje“ pirmąją salę ir šiek tiek pakeitė savo rūbą. Suformuota nauja erdvė naujakurio būsto balkone ateityje atvers galimybes įvairių sričių menininkams eksponuoti savo instaliacijas.

Esama situacija

Atsinaujinimo darbai muziejui atsidarius nesustos, todėl tikimės lankytojų supratingumo dėl galimų nežymių nepatogumų ar pašalinių garsų. Visi renovacijos darbai, kiek tai įmanoma, bus vykdomi muziejuje nevykstant ekskursijoms ar edukacinėms programoms bei esant mažesniems lankytojų srautams.
Patekimas į muziejų vykdomas nuo upės pusės, iš Žvejų gatvės.

Kitas renovacijos etapas, kai muziejus bus laikinai uždarytas, planuojamas liepos-rugpjūčio mėnesiais.

ETM 2020 metais

Pasibaigus visiems muziejaus atsinaujinimo etapams, 2020 m. lankytojus pasitiks apžvalgos aikštelė ant muziejaus stogo, modernios edukacinės erdvės, interaktyvi, beveik 1000m² požeminė ekspozicija. Lankytojų patogumui muziejuje bus įrengtas liftas taip atliepiant šeimų su kūdikių vežimėliais, senjorų ir judėjimo negalią turinčių lankytojų poreikius.

Naujos edukacinės programos

Puikios naujienos mokykloms: mažuosius išradėjus kviečiame išbandyti dvi naujas edukacines programas: „Faradėjaus judesys“ ir „Išrandame bateriją“. Edukaciją „Išrandame bateriją“ galima užsakyti ir per Kultūros paso sistemą.

Skip to content