Skip to content

Energetikos ir technikos muziejuje galite išbandyti virtualios realybės (VR) eksponatus – nuo šiol savaitgaliais, 15–17 val. Lankytojams atviri 3D parasparnio simuliatorius ir VR žaidimas „Šluota“. Juos rasite prie edukacinių erdvių muziejaus rūsyje.

VR eksponatus sukūrė Gediminas Sinkevičius, laikinam saugojimui paskolino Lietuvos aeroklubas. Parasparnio simuliatorius skirtas supažindinti lankytojus su aviacija bei skatinti domėjimąsi parasparnių sportu.

Parasparnis valdomas kūno svorio permetimu į kairę arba dešinę pusę ir klevantomis (rankenėlėmis). Aplinkiniai skrydį gali stebėti kompiuterio ekrane, o pilotas – VR akiniuose. Ausinėse girdimas vėjo ir variometro garsas, kad potyriai būtų dar realistiškesni.

Įsipatoginkite piloto kėdėje – kojas įkiškite į krepšį, ant pečių užsimaukite petnešas, užsisekite saugos diržus. Užsidėkite (arba paprašykite, kad jums paduotų) VR akinius ir įsikibkite į rankenėles – gero skrydžio!

VR žaidimas „Šluota“ – stovas, svirtis ir juose esantys jutikliai – skirti praplėsti virtualios realybės galimybes. Norėdami žaisti, užsidėkite VR akinius ir atsistokite ant stovo. Klaviatūroje paspauskite H raidę. Skrydį valdykite traukdami svirtį į save (kilti) arba nuo savęs (leistis). Po žaidimo saugiai padėkite VR akinius ant stalo.

Daugiau apie „Šluotą“ ir VR žaidimus galite rasti „Facebooke“.

VR eskponatus išbandykite savaitgaliais 15–17 val. įsigiję muziejaus lankytojo bilietą.

Skip to content