Skip to content

ETM komanda lankėsi Kauno HE ir Kruonio HAE

Kovo 28 dieną Energetikos ir technikos muziejaus komanda aplankė du atsinaujinančių išteklių energetikos objektus: Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinę (Kauno HE) ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę (Kruonio HAE). Pažintinių ekskursijų metu objektų darbuotojai supažindino su šių elektrinių istorija, veikimo principais, techniniais parametrais, elektrinių vieta Lietuvos energetikos sektoriuje, pasidalijo kitais įdomiais faktais apie šias jėgaines. 

Kauno HE, pastatyta 1960 m. ant senosios Nemuno vagos, yra didžiausias atsinaujinančius išteklius gamyboje naudojantis energetikos objektas Lietuvoje. Jėgainės vardinė galia siekia 100,8 MW (4 agregatai po 25,2 MW). Kauno HE pagaminamos elektros energijos kiekis priklauso nuo upės vandeningumo ir metų laiko.

Kruonio HAE veikti pradėjo 1992 m. ir yra vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse. Elektrinė turi dvi vandens saugyklas: aukštutinį ir žemutinį baseinus, kuriuos jungia slėginis vamzdynas ir keturi hidroagregatai. Kiekvieno iš agregatų galia – 225 MW, taigi elektrinės vardinė galia siekia 900 MW.

Balandžio 16 dieną po renovacijos lankytojams duris ir vėl atversiančio Energetikos ir technikos muziejaus gidai po šios išvykos yra pasirengę suteikti lankytojams dar daugiau žinių apie hidroenergetiką ir žaliąją energiją.

Aplankyti šias dvi elektrines gali visi norintys, registraciją vykdo „Lietuvos energijos gamyba“.

Galerijoje – akimirkos iš ETM komandos išvykos. Nuotr. M. Bakaitės.

 

 

Skip to content