Skip to content

Gruodžio 6 d. atidaryta fotografijų paroda „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“

Gruodžio 6 d., penktadienį, Energetikos ir technikos muziejuje buvo atidaryta Ričardo Žičkaus kuruojama paroda „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“.

Atidarymo renginio metu sveikinimo žodį susirinkusiai publikai tarė svečiai iš Lenkijos ir Šveicarijos: fondo „Pagalba lenkams Rytuose” pirmininkas Mikołaj Falkowski bei Museumsgesellschaft Arbon direktorius Achim Schäfer ir direktoriaus pavaduotojas Albert Kehl, kurių geros valios dėka šveicaro Alfred Rietmann rankraštis su fotografijomis pasiekė Lietuvą.

Neformalios atidarymo šventės dalies metu koncertavo Laurynas Vaitulevičius (gitara), Katažyna Paršuta (vokalas) ir Katažyna Žemoitin (smuikas), atlikę nostalgiškus kūrinius, tarp jų Stanislavo Moniuškos aranžuotos dainos „Prząśniczka” ir „Złota rybka”, tarpukario Lietuvos šlageriai „Paskutinį sekmadienį“ ir „Palangos jūroj“.

Parodos renginys Facebook

Nuo gruodžio 7 iki 21 d. parodą aplankyti galima įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.
Gruodžio 11, 14 ir 18 dienomis vyks ekskursijos su kuratoriumi Ričardu Žičkumi Vilnius 1937–1940 + senoji elektrinė. Bilietus į specialias ekskursijas įsigyti galima čia.

Galerijoje – akimirkos iš renginio (M. Bakaitės nuotr.)

Projektas finansuotas iš Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos programos „NEPRIKLAUSOMA 2017-2022“ ir Adomo Mickevičiaus instituto programos „Kultūros platforma“ lėšų.
Projektas dalinai finansuojamas pagal 2019 m. Lenkijos Respublikos Senato globos programą „Polonijai ir lenkams užsienyje“.

Skip to content