Skip to content

Gruodžio 6 d., penktadienį, atidaroma fotografijų paroda „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“

Gruodžio 6 d., penktadienį, Energetikos ir technikos muziejuje įvyks parodos „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“ atidarymas.

XX a. 4 dešimtmetyje Vilniuje kursuoja šveicariški „Saurer” autobusai, tuo tarpu jaunas šveicarų mechanikas Alfred Rietmann kompanijos „Saurer” komandiruojamas į Vilnių vadovauti miesto viešojo transporto įmonės autobusų parkui.
Atsiminimuose šveicaras aprašė savo darbą ir gyvenimą Vilniuje, Antrojo pasaulinio karo išvakarių ir pradžios įvykių sūkurį, o visas šias patirtis fiksavo fotografijose, kurių išliko apie 90.

Parodoje eksponuojami unikalūs vaizdai iš to meto Vilniaus, vilniečių ir autobusų parko gyvenimo.

Atidarymo renginio metu gruodžio 6 d., 16 val. koncertuos Laurynas Vaitulevičius (gitara), Katažyna Paršuta (vokalas) ir Katažyna Žemoitin (smuikas).

Laurynas Vaitulevičius baigė populiariosios muzikos studijas Vilniaus kolegijoje. Yra dalyvavęs įvairiuose muzikiniuose festivaliuose: „Birštonas Jazz“, „Yaga“, „Mandala“, „Goloka“, „Ferrum Frost“, „Gyvatnešis II“, „Tai – aš“, „Mėnuo Juodaragis”, „Suklegos”, „Skamba skamba kankliai” ir kt. Groja grupėse „Undan“, „Pramanai“, „Meu Som“, Mindaugo Briedžio grupėje ir „Kaymo Project”. Nuolat koncertuoja su įvairiais atlikėjais, rašo muziką vaikų spektakliams, dirba gitaros mokytoju.

Katažyna Paršuta Liublino Marijos Kiuri-Sklodovskos universiteto Menų fakulteto chorvedybos klasės absolventė. Šiuo metu dirba Pabradės miesto kultūros centre – Dainos studijoje vadovauja jaunių ansambliui ir suaugusiųjų mišriam chorui. Lenkų bei tarptautinių dainuojamosios poezijos festivalių laureatė. Žavisi XX a. muzika ir Vilniaus krašto melodijomis.

Katažyna Žemoitin baigė populiariosios muzikos studijas Vilniaus kolegijoje. Dešimtmetį muzikuoja liaudies kapelose ir ansambliuose. Šiuo metu groja lenkų liaudies dainų ir šokių ansamblyje „Solčianie“, grupėje „Art of Music“. Grupės „Kaymo Project“ įkūrėja. Domisi muzikinės improvizacijos menu.

Atidarymo renginys Facebook

Įėjimas į atidarymo renginį laisvas.

Nuo gruodžio 7 iki 21 d. parodą aplankyti galima įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.
Parodos metu, gruodžio 7, 11, 14 ir 18 dienomis vyks ekskursijos su jos kuratoriumi Ričardu Žičkumi ir gatvės gyvosVilnius 1937–1940 + senoji elektrinė.

Bilietus įsigyti galima čia.

Projektas finansuotas iš Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos programos „NEPRIKLAUSOMA 2017-2022“ ir Adomo Mickevičiaus instituto programos „Kultūros platforma“ lėšų.
Projektas dalinai finansuojamas pagal 2019 m. Lenkijos Respublikos Senato globos programą „Polonijai ir lenkams užsienyje“.

Skip to content