Skip to content

„Tesla Opera“ – „Happyendless“ apsėdimas kurti naujoves

Vilniui švenčiant 700 metų jubiliejų, pirmoji viešoji sostinės elektrinė mini 120 įkūrimo metines, o Energetikos ir technikos muziejus – 20 veiklos metų jubiliejų. Gimtadienio proga ETM kviečia į naująją Virsmo salę, kurioje Tesla ritėmis – žaibais – gros elektronikos duetas „Happyendless“ (Andrius Kauklys ir Marius Narbutis).

Programoje – kūriniai iš albumų „Utopia“ ir „Kinetika“, aranžuoti naujam instrumentui, Tesla ritėms, bei įelektrinantis reginys – milijonus voltų siekiantys elektros energijos išlydžiai.

„Happyendless. Tesla Opera“ – vasario 18 d. ETM Virsmo salėje.

– Ar elektroninės muzikos atlikėjams grojimas žaibais kelia tokį patį įspūdį kaip žiūrovams? – klausėme A. Kauklio.

– Pagrindinį šių dienų modulinį sintezatorių, kuriuo groju, didžiąja dalimi surinkau savo rankomis. Apsėdimas kurti ką nors naujo, panaudoti vis kitas priemones, sprendimus ir sintezes, nepaliko nė sekundės abejonių, kad Tesla rites ir jų išlydžius reikia „pasikinkyti“ naujam atlikimui.

– Kodėl įdomu eksperimentuoti Virsmo salėje?

– Mūsų įrankiai, dažniausiai – sintezatoriai, yra tiesioginiai inžinerinės minties kūdikiai.

Energetikos ir technikos muziejuje pirmąkart sugrojome, kai mūsų muzikoje dar vyravo gitaros. Filmuojant naujausią „Happyendless“ klipą „Paliekant žemę“ muziejus virto raketos paleidimo aikštele. Mes čia gerai jaučiamės, o Virsmo salės aplinka yra organiškas tiek mūsų muzikos, tiek instrumentų pratęsimas.

– Vilniui – 700, jo pirmajai elektrinei – 120. Ar jums aktualu, kad šiemet minime miesto gimtadienį ir prisimename sostinės kūrimosi istoriją?

– Abu esame vilniečiai. Vilnių mylime, didžiuojamės juo, todėl nepraleidžiame progos jį švęsti ir puošti.

– „Happyendless. Tesla Opera“ – modernus inžinerinis išradimas + muzikinė klasika. Ko tikėtis klausytojui?

– Inžinerinis išradimas + klasika + „Happyendless“ – visa tai klausytojų fantaziją transformuos į elektronus, kurių pagalba nuspalvinsime elektronines keliones po žiūrovų pasąmones.

Bilietai – Paysera sistemoje. Vietų skaičius ribotas.

19.00 Durys

19.15–20.00 DJ Benua

20.00 „Happyendless. Tesla Opera”

20.45–21.30 DJ Benua

Koncertą transliuos ir užfiksuos LRT Opus.

Išsami gimtadienio renginių programa – www.etm.lt/etm120

Skip to content