Skip to content

Į Energetikos ir technikos muziejų atkeliavo parasparnio simuliatorius

Į Energetikos ir technikos muziejų atkeliavo dar vienas naujas interaktyvus eksponatas – 3D parasparnio simuliatorius. Eksponatą laikinam saugojimui perdavė Lietuvos aeroklubas (LAK), o virtualaus skrydžio parasparniu kūrėjas – Gediminas Sinkevičius. Prieš sukurdamas simuliatorių autorius daug metų skraidė parasparniu, taip pat jis yra programuotojas ir elektronikos entuziastas. Parasparnio simuliatorius buvo sukurtas 2016 m. ir nuo to laiko džiugino įvairių sporto ir mokslo, aviacijos ir populiariosios kultūros festivalių dalyvius ir moksleivius visoje Lietuvoje.

Simuliatoriaus projekto tikslas – supažindinti moksleivius su aviacija, suteikti galimybę pajausti skrydžio jausmą, skatinti susidomėjimą parasparnių sportu.

Parasparnis valdomas kūno svorio permetimu į šonus ir klevantomis. Aplinkiniai skrydį gali matyti kompiuterio ekrane, o pilotas – VR (virtualios realybės) akiniuose. Ausinėse girdimas vėjo ir, esant kylančioms šilto oro srovėms, variometro, garsas. Simuliatoriuje imituojamas vėjas, susidarantis dėl skridimo greičio.

 

3D parasparnio simuliatorių išbandyti galima šeštadieniais nuo 15:00 iki 17:00.
Vienos sesijos trukmė – iki 10 minučių.

 

DĖMESIO! Spalio 31 d., laikantis sugriežtintų saugumo reikalavimų, parasparnio simuliatoriaus sesijos nevyks.

 

 

Skip to content