Skip to content

„Įkvėpti mokslo“: vilniečiai pirmieji išgirs apie pasaulį keičiančias inovacijas – kada nuo WiFi pereisime prie SciFi, pradėsime ūkininkauti kosmose ir įžengsime į naują energetikos epochą?

Energetikos ir technikos muziejuje visą rudenį vyks atviros diskusijos ir vieši naujausių mokslinių išradimų pristatymai, kurių metu net keturiolika talentingų Lietuvos mokslininkų pasakos apie užsienyje ir Lietuvoje atliekamus mokslinius tyrimus bei kuriamas inovacijas.

 

Energetikos ir technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas pasakoja, kad idėja šiam renginių ciklui kilo jau seniai: dar studijų laikais, kuomet tekdavo pristatyti naujausias tendencijas Medicinos inžinerijos srityje. Ir daug vėliau – dirbant universitete – kuomet tekdavo garbė dalyvauti RND ir naujausių mokslinių temų pristatymuose.

„Muziejus yra neįpareigojanti aplinka, kurioje mokslininkai ir visuomenė gali susitikti ir visiems suprantama, paprasta kalba diskutuoti apie atradimus. Juk pažinęs nors ir mažą magijos triuką, tampi magu. Taip pat ir su atradimais. Svarbiausia stebėtis ir žavėtis pasauliu bei mokslo kuriamomis naujovėmis“, – pasakoja M. Bistrickas.

 

Trečiadieniais vyksiantys renginiai bus paskirti vienai iš mokslo sričių – nuo ateities kuro iki laiko skaičiavimo ar gyvenimo kosmose.

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) atstovai pasakoja, kad visuomenė vis dar per mažai supažindinama su lazerių technologijų, chaoso teorijos ar žaliosios chemijos naujausiais tyrimų rezultatais, todėl iki šiol technologijų progresui didžiausią įtaką gali daryti tik maža akademinės bendruomenės dalis. Tad laikas tai pakeisti.

„FTMC mokslininkai – fizikai, chemikai, medžiagų inžinieriai – atlieka be galo įdomius ir mums visiems reikšmingus tyrimus. Tiesa, šie darbai dažnai būna nematomi plačiajai visuomenei. Tad labai džiaugiamės ir nekantraujame pasidalinti, kas vyksta mūsų laboratorijose, kokių stulbinamų idėjų turi kolegos – ir vaizdžiai papasakoti, kaip veikia mokslas. Lazeriai, chaoso teorija, elektrinės patrankos, ateities energetika, žalioji chemija, išmanioji apranga – šios ir kitos temos, kurias pristatysime, yra „ant bangos“ visame pasaulyje, Lietuva čia neatsilieka, o kai kuriose srityse – netgi pirmauja. Labai laukiame ir jaunosios kartos: galbūt turiningai praleistas vakaras įkvėps troškimą tapti mokslininku?“ – sako FTMC viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Simonas Bendžius.

 

PROGRAMA

  • „Išsilaisvinimas iš lopšio: nauji žmonijos namai kosmose” (dr. Kastytis Zubovas) – 2024-09-11
  • „Nuo nematomos dalelės iki matomos šviesos: kelias lazerio link” (dr. Ernesta Bužavaitė-Vertelienė) – 2024-09-18
  • „Chaosas, sinchronizacija ir neuroniniai tinklai” (dr. Kęstutis Pyragas) – 2024-09-25
  • „Nauja energijos epocha – kuro elementai” (dr. Aldona Balčiūnaitė)
  • „Mikrobangos: nuo WiFi iki SciFi” (dr. Paulius Ragulis)
  • „Kaip pasverti laiką? Daiktų ir gyvūnų amžiaus nustatymas radioanglies izotopo pagalba” (dr. Algirdas Pabedinskas)
  • „Žaliasis vandenilis – iš kur, kaip ir kam?” (dr. Milda Petrulevičienė)
  • „Išmanioji tekstilė: kas tai?” (dr. Diana Kubilienė)
  • „Elektrinės patrankos: kaip paraką pakeisti elektros srove” (dr. Vilius Vertelis)
  • Nuo taršos iki sprendimų: kova su mikroplastiko dalelėmis (dr. Ieva Uogintė)
  • „Kaip mokslininkai matuoja laiką: dabartis ir perspektyvos” (dr. Rimantas Miškinis)
  • „Mikrodumbliai – oras, maistas ir vaistas ” (dr. Arūnas Stirkė)
  • „Kas bendro tarp kačių ir teleportacijos?” (dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė)
  • „Kaip veikia fejerverkai?” (dr. Dominykas Juknelevičius)

Būtina registracija. Registracijos formą rasite čia.

Mokslinių atradimų pristaymai – nemokami.

Laikas: 18 val.
Vieta: Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius

 

Partneriai:

Fizinių ir technologijos mokslų centras
Vilniaus miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba

Informaciniai rėmėjai:
LRT vaikai

Skip to content