Birželio 14 d., penktadienį, Vilniuje praūžusio vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ metu Energetikos ir technikos muziejus, jau antrus metus iš eilės bendradarbiaudamas su Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra, pristatė interaktyvių šviesos ir garso instaliacijų parodą „Panirus į elektrą“.
Specialiai festivaliui instaliacijas nuo idėjos iki realizacijos sukūrė trečio kurso grafinio dizaino bakalauro studijų programos studentai, vadovaujami Grafinio dizaino katedros vedėjos prof. Aušros Lisauskienės, techninę dalį kuravo VDA Dizaino laboratorijos specialistai praktiniam studentų mokymui Austėja Kuodytė ir Paulius Tumelis. Penkios interaktyvios instaliacijos („Minutė“ (aut. E. Kirlytė, G. Jasinskaitė, V. Janonytė), „Ritmas“ (aut. A. Dzikaraitė, M. Šumauskaitė, N. Atkočiūnas), „Iškrova“ (aut. A. Šabonaitė, J. Petruninaitė), „Juodoji bedugnė“ (aut. A. Savickas, E. Motiejūnaitė, I. Daniūtė) ir „Tinklai“ (aut. D. Kanapickas, A. Aleksandravičius, A. Rotomskytė) apsigyveno muziejaus Energetikos ekspozicijoje – pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės katilų salėje ir cokoliniame aukšte.
Per pirmas tris renginio valandas Energetikos ir technikos muziejuje apsilankė daugiau kaip 2000 lankytojų, prie kai kurių instaliacijų nusidriekė eilės, todėl buvo nutarta pratęsti studentų kūrinių eksponavimą muziejuje iki birželio mėnesio pabaigos, kai dėl tebesitęsiančių renovacijos darbų muziejus dviems mėnesiams lankytojams bus uždarytas.
Energetikos ir technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas džiaugiasi, jog gražia tradicija tampantis projektas „Panirus į elektrą“, kurį šiemet finansavo Vilniaus miesto savivaldybė, nepasiklydo šių metų „Kultūros nakties“ renginių gausoje: „Šiemet festivalio programoje buvo daugiau kaip šimtas kultūros ir meno renginių, tad toks lankytojų antplūdis mums – didelis įvertinimas ir paskatinimas organizuoti daugiau kultūrinių renginių vilniečiams ir Vilniaus miesto svečiams. Meno ir mokslo bendradarbiavimas yra svarbi modernaus muziejaus vizijos dalis. Džiaugiamės, kad vis populiarėjantis inžinerinis menas įgauna pagreitį ir padeda sukurti menines instaliacijas, kurios ne tik atrodo įspūdingai, bet ir pasakoja savo istoriją.“
„Vertingiausia yra tai, kad sukūrę ir įgyvendinę instaliaciją, studentai gali gyvai pabendrauti su muziejaus lankytojais, išsiaiškinti, ar visos jų kūrybinės idejos veikia, ar buvo suprastos taip, kaip jie tikėjosi.“, – tokio bendradarbiavimo privalumus vardija A. Lisauskienė.
Galerijoje – akimirkos iš šių metų „Kultūros nakties“ Energetikos ir technikos muziejuje.
Liepos-rugpjūčio mėnesiais muziejus bus uždarytas tolimesniems renovacijos darbams.