Skip to content

Lapkritį – nemokami #EnergySmartSTART seminarai apie energetiką

Įvairias energetikų iniciatyvas vienijanti programa #EnergySmartSTART Lietuvos švietimo įstaigų atstovus kviečia dalyvauti nemokamame seminare, kuris padės geriau susipažinti su energetikos sektoriaus svarba, tendencijomis bei pedagogų vaidmeniu įkvepiant moksleivius ir skatinant jų susidomėjimą šia visai visuomenei itin reikšminga sritimi. Nemokamas seminaras vyks nuotoliniu būdu lapkričio 14 d., nuo 13 val.

Seminaras skirtas įvairių dalykų mokytojams, švietimo specialistams ir visiems ateities kartas ugdančių švietimo įstaigų atstovams. Seminaro metu pranešimus skaitys bendrovės „Ignitis“ verslo klientų ir plėtros tarnybos vadovas Haroldas Nausėda bei lektorė, verslo konsultantė ir psichologė Laura Rimkutė.

„Energetikos sektorius yra svarbių transformacijų centre. Nuo sėkmingo perėjimo prie žaliosios energetikos priklauso pasaulio ateitis, o dabartinių moksleivių laukia išties svarbūs darbai. Moderniame energetikos sektoriuje yra perspektyvių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų. Visgi jaunimo požiūris į energetikos sektorių dažnai yra grįstas pasenusiais stereotipais, inžinerinės ar kitos energetikos sektoriui aktualios studijos vis dar nesulaukia pakankamo stojančių skaičiaus. Šią situaciją reikia keisti, o tai darant ir mokytojams tenka svarbus vaidmuo“, – sako #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.

Anot V. Rutkauskaitės, organizuojamu seminaru siekiama ne tik paskatinti mokytojus gilinti žinias apie energetikos sektorių ir jas panaudoti moksleivių ugdymui, bet ir dar sykį priminti apie šviečiamojo ir pedagoginio darbo prasmę bei svarbą.

Seminare švietimo įstaigų atstovai galės daugiau sužinoti apie šiuolaikinę energetiką Lietuvoje ir pasaulyje, jos pokyčius ir laukiančius iššūkius. Šioms temoms bus skirtas H. Nausėdos pranešimas. Antrasis seminaro pranešimas, kurį skaitys L. Rimkutė, bus dedikuotas darbo su jaunais žmonėmis prasmės temai. Bus kalbama apie tai, kokią įtaką mokytojai turi jaunų žmonių pasirinkimams ir platesniems pokyčiams visuomenėje.

Registracija į nemokamą seminarą: https://bit.ly/3u1Fc2E

Lapkričio 28 dieną 13 val. vyks nuotolinis seminaras „Klimato kaita – kaip nepasiklysti informacijoje?“ – susitikimas su mokslo žurnaliste ir rašytoja Goda Raibyte-Aleksa.

Sužinosite, kaip mokslas žino, kad klimato kaitą sukelia žmogus, su kokia dezinformacija ir propaganda galite susidurti, ką kiekvienas galime padaryti, kad prisidėtume prie klimato kaitos poveikio švelninimo, ir svarbiausia – kaip atpažinti melagienas apie klimatą.

Dalyvavimas nemokamas, registracija: https://bit.ly/3MsmFDo

Skip to content