Skip to content

Liepkalnio Kalėdų miestelis: susitikimus su Kalėdų Seneliu nušvies ugnies instaliacijos

Gruodžio 8–22 d. Liepkalnio vandens saugykloje įsikurs Liepkalnio Kalėdų miestelis – šventinių pramogų vieta vilniečiams ir miesto svečiams.

Unikalioje, požeminėje, šimtametėje Liepkalnio vandenvietėje vyks susitikimai su Kalėdų seneliu, „Padirbtuvės“, „Mama žino geriau“ tvarumo, keramikos, tradicinės lietuviškos gintaro, žvakių liejimo ar sodų rišimo dirbtuvės bei mažiau žinomi užsiėmimai: žaisliukų gamyba tradicine japoniška kimekomi technika, japoniškas dovanų vyniojimas furoshiki, korėjietiško mazgo rišimas, arbatos ceremonijos ir kita.

Liepkalnio vandens saugykla lankymui atverta praėjusią vasarą, iki šiol joje vyko ekskursijos, kurias organizavo Energetikos ir technikos muziejaus gidai. Muziejaus iniciatyva gruodį šešių metrų gylio požeminė vandenvietė bus perdaryta į šildomą, šventišką ir jaukią dirbtuvių erdvę. Lauko teritorijoje įsikurs ugnies instaliacijos ir prekybos mugė.

Įspūdingoje vandenvietėje – techninė kūryba

Autorines ugnies instaliacijas nuo rudens kuria grupė menininkų. „Šį šventinį sezoną atgaiviname šimtametį vandentvarkos sistemos objektą – vienintelę visuomenei atvirą vandens saugyklą. Vilniečius ir miesto svečius kviesime ne tik sudalyvauti dirbtuvėse, pasigaminti ar pagaminti dovanų, susitikti su Kalėdų Seneliu, bet ir pamatyti autorines, specialiai šiai erdvei sukurtas ugnies instaliacijas“, – kalbėjo Energetikos ir technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas.

Instaliacijų tako, iš lauko juosiančio vandenvietės kupolą, esmė – kūrybiškumo ir inžinerinio meistriškumo derinys. „Kiekviena instaliacija yra kruopščiai suprojektuota ir sukonstruota technologinio kūrinio dalis. Šios instaliacijos liudija meno ir techninio išradingumo integravimą atgaivinant istorinę saugyklą ir pritraukiant lankytojus aplankyti Liepkalnio vandenvietę, kuri savaime yra techniškai įspūdingas statinys. Džiaugiuosi, kad Liepkalnyje šventinę nuotaiką skleisime iki pat Kūčių, o tuo pačiu skatinsime visuomenę domėtis technine kūryba bei meistriškumu“, – teigė M. Bistrickas.

Romano Kielos nuotr.

Nuo tvarumo iki rytietiškų dovanų

Reketuko dirbtuvės. Vilniaus etninės kultūros centro nuotr.

Liepkalnio vandens saugykloje dirbtuves organizuos Vilniaus etninės kultūros centras, Maišiagalos tradicinių amatų centras, Azijos menų centras, „ARZA Gallery“ ir įvairūs menininkai.

Dirbtuvės nustebins technikos gausa: kalėdinės dovanos ir dekoracijos bus gaminamos iš popieriaus, medžio, vaško, vilnos, molio, kreidelių ar odos. Lankytojai galės išmokti ekslibrio, monotipijos meno, linoraižinio, meduolių dekoravimo, mažųjų laukia tvarumo dirbtuvės „Mama žino geriau“, kurių metu vaikai bus mokomi mąstyti kūrybiškai ir iš antrinių žaliavų pasigaminti unikalius kalėdinius žaisliukus, nykštukų kepurėles ar popierines pelėdas. Dirbtuvės bus mokamos – jų organizatoriai parūpins visas reikiamas medžiagas ir priemones.

Sukurtus kūrinius bus siūloma padovanoti vaikų ir senelių namams – iki švenčių dovanos bus pristatytos į Vilniaus rajono įstaigas.

Dar vieną šviečiančią instaliaciją – norus pildančią obelį – sukurs ukrainiečių menininkė Alesia Šulgina. Renginio pabaigoje jos kūriniai bus parduodami aukcione, lėšos skiriamos nuo karo pabėgusiai autorei.

Kalėdų Senelis – ir muziejuje

Lapkričio 26 d., nemokamai lankomą muziejų sekmadienį, bei sostinės eglutės įžiebimo savaitgalį gruodžio 2–3 d. Energetikos ir technikos muziejus kvies apsilankyti magiškuose susitikimuose su Kalėdų Seneliu. Jų metu bus skaitomos šventinės pasakos, rašomi norų ar palinkėjimų laiškai, muziejaus dailininkų ir elektronikos inžinierių dėka šie susitikimai taps interaktyvia patirtimi šeimoms su mažaisiais.

Interaktyvioje ekspozicijoje apie atsinaujinančią energetiką, Virsmo salėje, ir toliau vyks ekskursijos bei Tesla šou. Muziejaus Turbinų salėje veikia tarptautinė paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“.

Liepkalnio vandens saugykla dirbs gruodžio 8–22 d., antradieniais–penktadieniais 16.00–20.00 val. ir savaitgaliais 10.00–19.00 val. Išsami programa – čia.

Rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė. Liepkalnio vandens saugykla priklauso bendrovei „Vilniaus vandenys“.

Skip to content