Skip to content

Moksleivių atostogos su ETM!

Vasario 20–23 d., moksleivių atostogų metu, nepraleiskite progos aplankyti muziejų ir dalyvauti ekskursijose su gidu – 12.00 val. ekskursijos skirtos ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, 15.00 val. – vyresniems ir suaugusiems. Ekskursijų kaina – lankytojo bilietas.

PROGRAMA

Vasario 20 d., antradienis
12.00 val. – Ekskursija Virsmo salėje
15.00 val. – Ekskursija parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“

Vasario 21 d., trečiadienis
12.00 val. – Interaktyvi ekskursija salėje „Technikos mokslas ir technika vaikams“
15.00 val. – Ekskursija „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“

Vasario 22 d., ketvirtadienis
12.00 val. – Ekskursija parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“
15.00 val. – Ekskursija „100 metų istorijos“

Vasario 23 d., penktadienis
12.00 val. – Ekskursija „Diena elektrinėje“
15.00 val. – Ekskursija Virsmo salėje

Virsmo salėje sužinosite apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką – kaip veikia generatorius bei apie tokius energijos gamybos būdus kaip triboelektrika ir pjezoelektrika. Jos tipus – kinetinę, potencinę energiją. Išsamiau susipažinsite su unikaliais eksponatais – trimis Tesla ritėmis. Parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“ su ETM gidu išvysite kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal italų Renesanso menininko ir išradėjo Leonardo da Vinčio eskizus bei žymiausias jo kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, „Pasaulio gelbėtojas“ ir garsioji freska „Paskutinė vakarienė“. Ekskursijų metu pristatomi įdomiausi faktai apie Renesanso genijų, jo kūrybą ir technines inovacijas. Teminėje ekskursijoje „100 metų istorijos“ susipažinsite su buvusios pirmosios Vilniaus miesto elektrinės pastato fasadu, elektrinės įranga, svarbiausiomis datomis, elektrinės vaidmeniu miestui keičiantis ir augant. Ekskursijos akcentas – istorinis Vilniaus miesto generalinio plano maketas, sukurtas 1980 m. vadovaujant architektui Augiui Gučui, ir atspindintis tuomečių architektų Vilniaus miesto viziją 2000 m.
Interaktyvi ekskursija salėje „Technikos mokslas ir technika vaikams“. Aplankysite interaktyvią, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusią ekspoziciją „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurioje žaisdami spalvingais eksponatais susipažinsite su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kitais.Teminės ekskursijos „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ metu susipažinsite su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažinsite jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui. Elektrinės veikimo principą suprasite unikalaus, veikiančio elektrinės modelio pagalba.
Atvykę į teminę „Diena elektrinėje“ ekskursiją pirmojoje Vilniaus miesto elektrinėje vaikai susipažįsta su elektrinėje vykstančiais procesais, įrengimais ir istorija. Užsiėmimo metu naudojamos šiuolaikiškos interaktyvios priemonės ir judrūs žaidimai.

Ekskursijų dalyviai turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą. Lankymo kaina moksleiviams ir studentams – 3,5 Eur/asm, suaugusiems – 7 Eur/asm. Virsmo salėje: moksleiviams ir studentams – 7 Eur/asm., suaugusiems – 10,50 Eur/asm.

Skip to content