Skip to content

„Mokslo sriuba“ skelbia mokslo populiarinimo konkursą 2022

Domiesi mokslu ir technologijomis? Nori kitiems papasakoti apie savo mėgiamą sritį? Galbūt nori ją dar geriau suprasti? Arba įžvelgi problemas, su kuriomis susiduria mokslas Lietuvoje ar pasaulyje? Dabar puikus šansas atskleisti šias įdomybes visuomenei! Klimato krizė, atsinaujinanti energetika, virusų pasaulis, NASA „Artemis“ misijos į Mėnulį, genų inžinerija, dirbtinis intelektas, kaip mus veikia stresas – mokslininkai tyrinėja daugybę sričių. Griebk plunksną, rašiklį ar klaviatūrą ir papasakok apie mokslą įdomiai.

„Mokslo sriuba“ skelbia jau devintus metus organizuojamą tradicinį mokslo populiarinimo rašinių konkursą. Rašinių laukiama iki 2022 balandžio 24 d. 23:59:59 adresu [email protected]. Teksto apimtis – iki 10 tūkst. ženklų (įskaitant tarpus ir iliustracijų aprašymus, jei tokių yra). Tema – laisva, tačiau turi būti susijusi su mokslu ir populiariai pristatanti kokią nors mokslo sritį, pasiekimą, išradimą, konceptą. Kartu su tekstu turi būti pateikiami informacijos šaltiniai, kuriais remiantis parengtas tekstas.

Grenlandijos ledynai, NASA.

Vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos mokslininkų bei mokslo žurnalistų ir komunikatorių, atrinks ir apdovanos geriausius rašinius. Vienam autorių atiteks ir kvietimas į ETM pabėgimo kambarį „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

Konkurso tikslas – populiarinti mokslą, skatinti mokslu besidominčius žmones populiariai pristatyti mokslo atradimus bei ugdyti jų gebėjimus tai daryti.

Geriausi praėjusių metų darbai – čia.

Skip to content