Skip to content

Muzikiniai Monikaze įstatymai

Pirmoji viešoji sostinės elektrinė mini 120 įkūrimo metines, o Energetikos ir technikos muziejus – 20 veiklos metų jubiliejų. Vasario 14–19 d. muziejus parengė plačią kultūros programą, kurioje – nemokamas lankymas, mokslo mugė, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ filmo premjera, audiovizualinis performansas ant senųjų katilų, o naujoje Virsmo salėje – žaibuojanti kylančios žvaigždės Monikaze muzika.

Sausį Monikaze grįžo iš pasirodymo prestižiniame kylančių Europos muzikos talentų festivalyje „Eurosonic Noorderslag“ Nyderlanduose. Renginyje teikiami „Music Moves Europe“ apdovanojimai, kurių tikslas – atkreipti dėmesį į ryškias ateities Europos muzikos žvaigždes.

Vasario 15 d. Energetikos ir technikos muziejaus Virsmo salėje – programa „Laws of Tesla“, pavadinta pagal naujausią atlikėjos albumą „Laws of Distraction“.

– Sausį – „Eurosonic Noorderslag“ festivalis ir „Music Moves Europe“ apdovanojimai. Ar sutikai talentingų kolegų??

– „Music Moves Europe“ apdovanojimų nominantai pasirodė labai draugiški, paprasti ir nesusireikšminę, tad buvo daug įdomių pažinčių. Pasirodyti „Eurosonic Noorderslag“ – didelis įvertinimas. Visgi tai – bene didžiausias tokio tipo festivalis Europoje. O man dar taip nuskilo, kad buvau pakviesta pasirodyti antrąkart! Abu pasirodymai praėjo smagiai, sulaukiau daug gerų atsiliepimų ir pasiūlymų.

– Esi surengusi pasirodymą Vilniaus termofikacinėje elektrinėje su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Industrinė aplinka tau ne svetima, o gal kažkuo traukia, dera tavo kūryboje?

– Mėgstu palandžioti po neįprastas erdves. Groti jose – dar įdomiau, jaučiasi kontrastas tarp pirminės erdvės paskirties ir mano muzikos, kuri tarsi neturėtų ten skambėti. Jaučiuosi lyg kokia nusistovėjusių taisyklių pažeidėja. O Virsmo salė – jauki ir, mano manymu, puikiai tinka koncertams. Mielai pagyvenčiau muziejuje, įsirangiusi kur nors kamputyje po spalvotais vamzdynais.

Monikaze. Auros Skulskytės nuotrauka

– Apie ką yra „Laws of Distraction“, o apie ką – „Laws of Tesla“?

„Laws of Distraction“ – albumas, sukurtas styginių orkestrui, jis neturi nieko bendra su „Laws of Tesla“. Energetikos ir technikos muziejuje skambės kiti kūriniai, tarp kurių – ir keletas naujų, sukurtų specialiai gerb. Nikola Teslos ritėms.

– Ar nebaisu stoti prie narvo, už kurio – krečiantys elektros energijos išlydžiai?

– Įtariu kad muziejus nekviestų manęs (ir žiūrovų) į koncertą, jei kiltų grėsmė mūsų gyvybėms? O galėtų šiek tiek ir pakratyt, gal įgyčiau kokią mandrą super(ne)galią? (Juokiasi.)

– Tavo koncertą transliuos intelektualios, kokybiškos muzikos radijas LRT Opus. Priskiri savo kūrybą alternatyviai, nišinei muzikai?

– LRT Opus man – kaip kokia mama: visaip globoja, padeda, štai delegavo į „Eurosonic Noorderslag“ mane – vargšę, nepopuliariosios (Lietuvoje) muzikos kūrėją. Myliu juos ir kaip radijo stotį – turbūt vienintelę, per kurią vis atrandu geros muzikos.

– Po šio unikalaus pasirodymo, koks dar būtų tavo svajonių koncertas?

– Negalima išduoti savo svajonių, nes jos neišsipildys, tačiau visos mano svajonės vienaip ar kitaip susijusios su muzika. Turbūt greičiau mirsiu nei visas įgyvendinsiu arba, kol neįgyvendinsiu, negalėsiu numirt.

– Ar tavo laisvalaikyje daug vietos užima muzika… ir muziejai?

– Kartais ištisomis dienomis nieko daugiau neveikiu, tik maniakiškai klausausi muzikos. Tik nesu tikra, ar tokią veiklą reikėtų vadinti laisvalaikiu ar darbu. O gal apskritai visą savo laiką reikėtų pavadinti laisvalaikiu, atsižvelgiant į tai, kiek šis darbas teikia džiaugsmo ir poilsio. Muziejus aplankau kiek rečiau, bet tie apsilankymai dažniausiai būna malonūs ir savaip mane įkvepia – ir kaip kuriantį, ir šiaip kaip žmogų.

Renginio bilietus platina Paysera.

Išsami gimtadienio renginių programawww.etm.lt/etm120

Renginio partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, iniciatyva „Vilnius 700“ ir LRT Opus.

Skip to content