Skip to content

Naujas „Upcycling“ sezonas – sukurk interaktyvų eksponatą muziejuje!

Energetikos ir technikos muziejus kviečia Vilniaus moksleivius ir studentus prisijungti prie projekto „Upcycling – prikelk seną elektroniką naujam gyvenimui!“, kuris vyks gegužės 2–gruodžio 16 dienomis. Muziejaus komanda kviečia išreikšti save techninėje kūryboje, pasitelkiant naujus ir jau panaudotus elektronikos įrangos komponentus.

Kodėl verta dalyvauti muziejaus organizuojamame projekte?

Jau kelerius metus ETM kuriamos ir pristatomos interaktyvios instaliacijos. 2020 m. drauge su „Vilnius Tech“ studentais sukūrėme interaktyvių instaliacijų apie garso ir šviesos fizikinius dėsnius. 2021 m. sukurti 6 nauji „Upcycling“ eksponatai, kuriuos šiandien gali pamatyti ir išbandyti visi muziejaus lankytojai.

Daugiau apie praėjusių metų rezultatus – čia.

Interaktyvių instaliacijų kūrimo projektas „Upcycling“ yra jaunajai kartai skirta edukacinė priemonė, kuri skatina saviraišką techninės kūrybos srityje, suteikia praktinių žinių, prisideda prie tvarios visuomenės kūrimo ir inicijuoja prasmingą dialogą tarp akademinės bendruomenės ir muziejaus. Projekto partneris – įmonė „EMP Recycling“, prisidedanti prie modernios atliekų rūšiavimo ir perdirbimo sistemos kūrimo.

Projekto metu ETM elektronikos dirbtuvėse vyks kūrybiniai susitikimai, dalyviai generuos instaliacijų idėjas ir aptars jų įgyvendinimą. Projektą vainikuos atidarymo renginys, vyksiantis gruodžio mėnesį.

Jei jūsų mokykloje veikia FabLab dirbtuvės, prisidėti prie projekto galite instaliacijas kurdami savo mokykloje. Muziejus, kartu su partneriu „EMP Recycling“, suteiks visas reikiamas priemones Jūsų kūrybinių idėjų įgyvendinimui, o sukurti darbai taip pat bus pristatomi Energetikos ir technikos muziejuje.

Inovatyviausių instaliacijų autoriai bus apdovanoti elektronikos parduotuvės „Anodas“ įsteigtais prizais – „dovanomis, kurios įkvepia kurti“. Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Susidomėjusius kviečiame rašyti [email protected].

Kartu įkvėpkime naujos gyvybės senai elektronikai!

Skip to content