Skip to content
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Laurynas J. Kamarauskas „Tekstūriai“

2023-08-01

|Pasikartojantis renginys (Žiūrėti visus)

An event every day that begins at 00:00, repeating until 2023-08-27

Energetikos ir technikos muziejaus Katilų salėje veikia Lauryno J. Kamarausko fotografijų paroda „Tekstūriai“.

„Tekstūriai“

Jei labai stipriai užsimerktume, gal pavyktų atsiminti, koks jausmas buvo nuo gimties visą pasaulį patirti taktiliškai. Gyvenimas kaip tekstūra ant liežuvio ir ant pirštų.

Jeigu labai plačiai atsimerktume, turbūt paaiškėtų, kad niekas nepakito: viskas, ką matome, yra tekstūros. Viskas kas mus paveikia – paliečia. Prie tokio pirmapradžio matymo ir grįžtama šiuo fotografijų ciklu: nuotraukose nerandame objekto, vien jaučiame, ar šio esama šiurkštaus, vilnonio, ašutinio ar pavandenijusio. Čia nesuponuojamas tūris ar turinys, nekuriamas pasakojimas ir nebrukamas tekstas. Čia susiduriame su paprasčiausiu paviršiumi, kuris leidžiasi liečiamas, ir kurio paliesti galime būti patys.

„Nežinau, kaip patirti pasaulį, tad mėginu taip, kaip mokėjau iš pradžių – apčiuopomis, – sako autorius. – Naviguoju gyvenime atsiremdamas į vertikalius paviršius ir griūdamas ant horizontalių. Akis bei ausis irgi įtempdamas. Tam daug nereikia – vien nesibrauti už objekto tekstūros ir nekurti perteklinio tūrio, turinio, teksto. Vien patirtis, vien tik tiek.“

Parodos ašis – bandymas kalbėti vaizdu, jame užšifruotomis architektūros tekstūromis ir tūriais, lyg tai būtų tekstas. Fotojuostos kadrai labiau skirti perteikti jausmą nei mintį. Tai – lyg eilės, kupletai ar haiku žodžio pasaulyje. Šia paroda fotomenininkas siekia pažvelgti į pasaulį jį nuasmenindamas, palikdamas tik jausmą, kurį žiūrovas patirs savaip.

Laurynas J. Kamarauskas – garso dizaineris, muzikantas ir fotografas, savo kūriniuose nagrinėjantis jausminius žmonių polius, kaip mus veikia tam tikri garsai ir vizualinės formos, kaip visi mūsų pojūčiai, prisiliesdami prie pasaulio dirgiklių, mus paliečia, kurie dirgikliai pradeda dirginti, kurie – maloniai glostyti, kaip tai kinta nuo skirtingų asmenybių bei patirčių. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja garso dizaino specialybę, kino filmų, muzikos, teatro ir kitų projektų garso įrašų inžinierius, veda paskaitas „Skalvijos“ kino akademijoje. Kuria muziką ir muzikines kompozicijas iš atmosferos garsų, pavyzdžiui, vėjo, lietaus lašų ar šviesoforo skleidžiamų garsinių signalų ar kitų aplink esamų garsų, net jei jie girdimi tik su specialiais mikrofonais. Šią patirtį ir tyrinėjimus talpina muzikos grupėje „Sraigės Efektas“.

◾ Paroda veiks 2023 m. birželio 27–rugpjūčio 27 dienomis Katilų salėje.
Parodos pristatymas ir susitikimas su menininku – liepos 12 d. (trečiadienį), 18.00 val.
Įėjimas į susitikimą – laisvas. Parodos lankymas kitomis dienomis – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.

Details

Date:
2023-08-01
Renginių kategorija:

Organizer

ETM
Skip to content