Skip to content
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Moksliniai eksperimentai

2024-03-30

Pasinerkite į mokslo pasaulį ETM moksliniuose eksperimentuose! Kiekvieną savaitgalį Niutono ir Kiuri dirbtuvėse vyksta įtraukiantys moksliniai bandymai skirti visai šeimai.

Fiziko, matematiko, astronomo Izaoko Niutono garbei pavadintose dirbtuvėse:

Išsiaiškinsite, kokios yra energijos rūšys ir Niutono dėsniai;

Ugnis ar žaibas, kurie įprastai žmogui pavojingi, šio eksperimento metu išbandomi saugiai – per kūną perleidžiame elektros srovę arba ant delno uždegame butano dujas;

Sukuriame ugnies viesulą. Gamtoje susidūrus dviem oro srautams susiformuoja tornadas. Jo susidarymo sąlygas atkuriame ir mokslinio bandymo metu;

Kinetinę ir potencinę energiją dirbtuvėse iliustruoja lubose pakabinta švytuoklė – kūjo švytavimo metu kalbame apie trinties jėgą ir oro pasipriešinimą – energijos nuostolius.

 

Visiems besidomintiems cheminiais elementais, jų savybėmis ir įdomiuoju medžiagų mokslu siūlome apsilankyti Kiuri dirbtuvėse, kuriose sužinosite kaip veikia:

Skystas azotas – 196 laipsnių šalčio azotas gali užšaldyti bet kokią medžiagą, kurios sudėtyje yra vandens – gėlę, vaisių ar uogą. Azoto įpylus į verdantį vandenį, dėl temperatūrų skirtumo, susidaro tirštas azoto dujų debesis.

Rūgščių ir bazių reakcijos – sumaišius buitinę chemiją su folija, išsiskiria šiluma ir vandenilio dujos. Stebėsime, kaip šiomis dujomis, kurios dažniausiai aptinkamos visoje Visatoje, prisipučia balionas ir dėl šilumos pakyla į orą.

Dramblio dantų pasta – kodėl svarbi medžiagų koncentracija ir kaip, apsiskaičiavus, vietoje muilo žmogui galima pagaminti dantų pastą drambliui?

NeNiutoninis skystis – ir kietas, ir skystas: kaip NeNiutoninį skystį paprastai pasigaminti patiems namuose?

Spalvų magija – su kokiu vitaminu sumaišius jodą jis taps… bespalviu? O ką padarius vėl atgaus tamsią spalvą? Visa tai ir dar daugiau Energetikos ir technikos muziejuje.

 

Moksliniai eksperimentai vyksta savaitgaliais: 10.30, 12.30, 14.30, 16.30, 17.30 val.
Vaikų (iki 12 metų) dalyvavimas – su suaugusiųjų priežiūra.

Užsiėmimo trukmė – 40 min.
Kaina – lankytojo bilietas + 2 Eur.

Details

Date:
2024-03-30
Renginių kategorija:
Skip to content