Skip to content
Energetikos ir technikos muziejuje renkama nauja „Teslos akademijos“ grupė. Tai – būrelis šiuolaikinėmis technologijomis besidomintiems 14-17 m. moksleiviams. Kartu su edukatoriumi, elektronikos inžinieriumi Andžejumi Kuldoš jie mokosi programuoti, modeliuoti ir spausdinti 3D spausdintuvu, pjauti CO2 lazeriu, dirbti su plataus formato ploteriu, lituokliu, mikrovaldikliais ir visu tuo, ką turime muziejaus dirbtuvėse.
Susipažinę ir įvaldę įrangą, moksleiviai gamins pasirinktą daiktą, pavyzdžiui nuotrauką-šviestuvą ar išmaniųjų namų sistemą. Baigę „Teslos akademiją“ dalyviai įgis programavimo, litavimo ir elektronikos pagrindus.


„Teslos akademijos“ programa:

  1. 3D spausdintuvai. Susipažinsime su penkiais FDM technologijos ir vienu SLA technologijos 3D spausdintuvu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  2. CO2 lazeris. Susipažinsime su 100×70 cm dydžio lazeriu, jo veikimo principais, panaudojimo galimybėmis, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  3. Plataus formato ploteris. Susipažinsime su plataus formato ploteriu, išmoksime saugaus darbo su šia įranga. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  4. Elektronika. Susipažinsime su įvairiais mikrovaldikliais ir jutikliais, sužinosime, kokiu būdu jie valdomi ir programuojami, išmoksime saugaus darbo su elektronikos komponentais. Įgytas žinias pasitikrinsime atlikdami testo principo užduotis.
  5. Praktinės dirbtuvės. Pasiskirstę į mažas grupeles pradėsime darbą su programine įranga ir 3D spausdintuvais, plataus formato ploteriu, eksperimentuosime. Mokysimės pjauti ir graviruoti su CO2 lazeriu. Programuosime mikrovaldiklius, mokysimės naudotis jutikliais ir kita elektronika.
  6. Techninės kūrybos projekto įgyvendinimas. Naudodamiesi būrelio metu įgytomis žiniomis ir įgūdžiais individualiai arba grupėse įgyvendinsime pasirinktą techninės kūrybos projektą. Atliktus darbus pristatysime būrelio draugams ir kuratoriui, aptarsime kilusius iššūkius ir patirtą sėkmę.

Užsiėmimai vyks penktadieniais ir pirmadieniais nuo 16 val. (2 ak. val.).

Kaina – 80 Eur/mėn. Programos kaina, pasinaudojant neformalaus ugdymo krepšeliu – 65 Eur/mėn.

Registracija ir daugiau informacijos: [email protected].

Skip to content