Skip to content

Rugsėjį į sostinę grįžta antrasis energetikos savaitgalis „Mechanizmai“

Vilniaus miesto savivaldybė jau antrus metus iš eilės kviečia vilniečius patirti nematomą Vilnių. Rugsėjo 10–11 dienomis sostinės energetikos įmonės atvers duris miesto gyventojams ir nemokamų ekskursijų metu pristatys, kaip į vilniečių namus atkeliauja šiluma, vanduo, dujos, elektra, kaip keičiasi pramoniniai sostinės rajonai ir jų gatvėmis riedantis transportas. Festivalio metu su energetikos objektais planuojama supažindinti daugiau nei 1000 gyventojų.

„Daugelis patogumų, kuriais kasdien naudojamės, priimami kaip visiškai natūralūs dalykai. Tačiau miestas yra neįtikėtinai sudėtingas mechanizmas – kad galėtume praustis po karštu vandeniu ar į darbą nuvažiuoti troleibusu, kasdien dirba tūkstančiai žmonių. Norime, kad tas darbas būtų įvertintas, o gyventojai daugiau žinotų apie energetiką, prisiliestų prie tų sudėtingų procesų ir kartais, atrodo, tolimų, bet kartu ir kiekvieną liečiančių sprendimų“, – apie renginio idėją pasakoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Ekskursijas vilniečiams dovanoja festivalio senbuvės – bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“, „Vilniaus vandenys“, „Neakivaizdinis Vilnius“, Energetikos ir technikos muziejus ir prie iniciatyvos šiemet prisijungusios įmonės: „Amber Grid“, „Vilniaus viešasis transportas“, „Ignitis grupė“.

Festivalyje „Mechanizmai“ iš viso suplanuoti 47 užsiėmimai. Vilniaus termofikacinėje elektrinėje šiemet lauks dieninės, naktinės ir šeimų ekskursijos. Gyventojų jau pamiltos ekskursijos grįš į Vilniaus nuotekų valyklą, Antavilių ir Sereikiškių vandenvietes. Gidai kvies į pasivaikščiojimus po pramoninę Vilkpėdę ir Technikos inovacijų istorijų maršrutu. Taip pat numatyti vizitai į Antakalnio troleibusų parką bei išskirtiniai apsilankymai Gudelių dujų skirstymo pastotėje bei šiuo metu kylančioje Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje. O Energetikos ir technikos muziejus surengs ne tik dvi pažintines ekskursijas bet ir patyriminius užsiėmimus tiems, kurie mėgsta, kai mokslas atgyja.

„Už energetikos, vandentvarkos, transporto įmonių pavadinimų pirmiausia slepiasi žmonės. Šis festivalis yra ten dirbančių vilniečių dovana vilniečiams, kurie naudojasi jų paslaugomis. Beveik visi energetikos savaitgalio užsiėmimai – nemokami, sukurti ir įgyvendinti įstaigų, kurioms rūpi jų miestas ir miesto gyventojai. Pernai šią galimybę žmonės įvertino – registracija užsipildė akimirksniu, tad šiais metais ekskursijų skaičių padidinome. Vis dėlto, nujaučiame, kad susidomėjimas bus ne mažesnis ir kviečiame aktyviai sekti registracijos pradžią“, – pažymi V. Benkunskas.

Į ekskursijas gyventojai kviečiami registruotis „Neakivaizdinio Vilniaus“ internetinėje svetainėje. Registracijos į ekskursijas pradžia – rugsėjo 5 dieną. Daugiau informacijos apie festivalio užsiėmimus ir registraciją į juos rasite čia.

Energetikos ir technikos muziejaus veiklos:

  • Rugsėjo 10 ir 11 d. 13 val. ETM vyr. gidas Žilvinas Mikulėnas lydės jus Technikos inovacijų istorijos maršrutu, kuris driekiasi 6 km per Naujamiestį ir Senamiestį;
  • Muziejuje vyks nemokamos ekskursijos „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“, „Tradicinė ir alternatyvi energetika“;
  • Rugsėjo 10 d. 16–18 val. Katilų salėje – ETM mokslo mugė, kurioje galėsite išmėginti interaktyvius eksponatus, sudalyvauti lemputės, baterijos ar generatoriaus gaminimo dirbtuvėse, o vaikų erdvėje gaminsime slaimą (mugė – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą);
  • Rugsėjo 11 d. 17:00–17:40 val. – atvira naujųjų mokslinių eksperimentų erdvė (lankymas – nemokamas).
    DĖMESIO! Skorinos spaudos dirbtuvės šį savaitgalį neveiks. Į jas kviečiame rugsėjo 17–18 d.
Skip to content