Skip to content

Rugsėjo 21 d. – Europos paveldo dienų’19 ekskursijos ETM

Rugsėjo 20-22 dienomis Vilniuje vyks Europos paveldo Lietuvoje dienos. Šių metų tema – „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“. Energetikos ir technikos muziejus dalyvauja renginyje su keturiomis specialiomis ekskursijomis rugsėjo 21 d., šeštadienį.

Ekskursijų „100 metų istorijos“ metu susipažinsite su buvusios pirmosios Vilniaus miesto elektrinės, kurioje šiuo metu yra įsikūręs muziejus, pastato fasadu, elektrinės įranga, svarbiausiomis datomis, elektrinės vaidmeniu miestui keičiantis ir augant. Ekskursijos finaliniu akcentu taps istorinis Vilniaus miesto generalinio plano maketas, sukurtas 1980 m. vadovaujant architektui Augiui Gučui, ir atspindintis tuomečių architektų Vilniaus miesto viziją 2000 metais.

Ekskursijų pradžia – 11, 14 ir 17 val.

Specialios naktinės ekskursijos metu dalyviai turės retą progą pabūti muziejaus erdvėse ir pamatyti eksponatus neįprastomis sąlygomis. Muziejaus gidas supažindins su buvusios elektrinės įrenginiais ir jų veikimo principais.
Ekskursijos pradžia – 20 val.

Kviečiame dalyvauti!
Į ekskursijas reikalinga išankstinė registracija telefonu (+370 5) 275 4312 arba el. paštu [email protected]

„Idėja pradėti rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje dar 1984 metais, jos iniciatorius buvo Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Per keletą metų šis renginys išplito po daugelį vakarų Europos šalių ir pasidarė toks populiarus, jog nuo 1991 metų Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Komisijai, visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas.
Lietuva prie „Europos paveldo dienos” programos prisijungė 1994 m. Europos paveldo dienų metu Europos valstybėse pagal tų metų pasirinktą temą organizuojami įvairaus pobūdžio nemokami renginiai, skirti visuomenei, siekiant ją supažindinti su kultūros paveldu, parodyti tai, kas paprastai yra visuomenei neprieinama, aktualizuojant vienokią ar kitokią kultūros paveldo sritį. Labiausiai tikimasi šia programa sudominti moksleivius ir paskatinti juos domėtis tiek savo šalies kultūra, istorija, tiek ir kitų Europos šalių kultūros paveldu.
Tradicija tapusius EPD renginius Lietuvoje koordinuoja ir organizuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, taip pat miestų bei rajonų savivaldybės, kultūros įstaigos, kultūros paveldo objektų valdytojai.“ 
(Organizatorių informacija)

Visą Europos paveldo dienų renginių programą Lietuvoje galima rasti organizatoriaus tinklapyje.

Galerijoje – akimirkos iš naktinės ekskursijos. M. Bakaitės nuotr.
Skip to content